Bagażniki samochodowe bez tajemnic, inicjatywa Taurus online.

Informacje prasowe

Przez ostatnie miesiace dzieje się wiele, postanowiliśmy krótko opisać  inicjatywy, który  się podjęliśmy.

Odpowiadając na zapotrzebowanie użytkowników samochodów osobowych, Firma Taurus podjęła inicjatywę, która ma na celu wsparcie coraz liczniejszej grupy kierowców w wyborze bagażnika samochodowego.

Taurus inicjatywa online

Pomimo zahamowania wzrostu gospodarczego w ostatnich latach, rynek bagażników samochodowych dynamicznie się rozwija, a zainteresowanie produktami z tej grupy akcesoriów samochodowych nieustannie rośnie. Motorem rozwoju branży jest coraz bardziej popularna turystyka aktywna, wzrastająca liczba samochodów oraz ich częsta wymiana.

Potrzeba bezpiecznego transportu różnorakiego ekwipunku sportowego - nart, rowerów, sprzętu wodnego  oraz różnego rodzaju sprzętu specjalistycznego spowodowała, że właściciele samochodów coraz częściej szukają właściwych dla siebie rozwiązań.

Wybór jest duży, oferta sklepów bogata. Okazuje się jednak, że dla wielu, zwłaszcza mniej doświadczonych kierowców decyzja nie jest ani prosta, ani oczywista.

W tej sytuacji kluczowe znaczenie odgrywa dostęp do informacji i profesjonalne doradztwo. Wykorzystując je przy zakupie bagażnika Klient zyskuje pewność, że wybrany produkt będzie pasował do właściwego modelu samochodu oraz wiedzę  o możliwości późniejszej jego adaptacji przy wymianie samochodu. Dzięki temu może uniknąć niepotrzebnych kosztów zakupu nowego bagażnika w przyszłości.

Skompletowanie lub rozbudowa bagażnika to także właściwa decyzja w doborze box-u dachowego, uchwytu narciarskiego, uchwytu rowerowego lub uchwytów do przewozu sprzętu wodnego.  Wiele czynników decyduje o tym, czy lepiej przewozić bagaż wykorzystując bagażnik dachowy, czy zdecydować się na montaż bagażnika lub platformy na hak. Wielu kierowców nie zdaje sobie nawet sprawy, jakie są aktualne możliwości powiększenia przestrzeni bagażowej.

Widząc z jak wieloma problemami przy wyborze bagażnika borykają się użytkownicy samochodów, zdecydowaliśmy się podjąć szereg działań, dzięki którym Klient w prosty sposób za pośrednictwem internetu będzie mógł dobrać kompletny bagażnik oraz uzyskać profesjonalną i wyczerpująca informację mówi Robert Senczek, specjalista ds. sprzedaży w Firmie Taurus.


W minionym roku Firma Taurus uruchomiła konfigurator bagażników online, za pomocą którego w trzech krokach - wybierając markę, model i rocznik auta - Klient uzyskuje kompletną listę pasujących bagażników bazowych różnych firm: Thule, Cam, SuperAuto.

W styczniu bieżącego roku zdecydowaliśmy się na uruchomienie facebookowego fanpage-a. Powodem decyzji były setki zapytań dotyczących wyboru oraz montażu bagażnika. Ten dialog z Klientami chcemy upubliczniać, wykorzystując nowe efektywne formy komunikacji   wyjaśnia Robert Senczek.


Kolejnym krokiem w ramach opisywanej inicjatywy Firmy Taurus było uruchomienie w lutym bieżącego roku eksperckiego bloga BagaznikiTaurus.pl. W odróżnieniu od  Facebooka, który służy bezpośredniemu dialogowi z użytkownikami, na blogu Firma Taurus zamierza systematycznie gromadzić ekspercką wiedzę, opinie użytkowników, porady, instrukcje montażu i inne ciekawe informacje z branży.

Blog jest również dobrym miejscem do informowania o nowościach i wydarzeniach dodaje jego moderator, Bartłomiej Markiewicz z Firmy Taurus.


Taurus ma nadzieję, że opisane powyżej przedsięwzięcia zwiększą komfort w zakresie transportu samochodem osobowym różnego rodzaju sprzętu sportowego, turystycznego lub specjalistycznego oraz przyczynią się - choć w niewielkim stopniu - do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Firma Taurus - www.taurus.info.pl - jest producentem bagażników samochodowych marki TAURUS oraz generalnym przedstawicielem w Polsce szwedzkiej firmy THULE i włoskich marek CAM i SUPERAUTO - wiodących w świecie firm produkujących bagażniki, boxy bagażowe  oraz przystawki do przewozu wszystkiego, co może być potrzebne podczas wypoczynku i w pracy.

Redakcja, dystrybucja informacji prasowej oraz obsługa działań online dla Taurus – Tab2 – www.tab2.pl.


Komentarze