Wakacje z rowerem

Nowości

DACHOWE UCHWYTY ROWEROWE

Jest kilka sposobów na przewiezienie rowerów samochodem w miejsce wypoczynku wakacyjnego. Przybliżymy je Wam, opowiemy o wadach i zaletach. I to do Was będzie należała decyzja, którą opcję wybierzecie. Dzisiaj zaprezentujemy uchwyty dachowe, a ciąg dalszy nastąpi wkrótce..

Bardzo ważną zaletą tego typu rozwiązania jest nieograniczenie widoczności. Dachowe uchwyty rowerowe możecie zamontować do większości bagażników bazowych (belek) i co najważniejsze w dobie spowolnienia gospodarczego w naszym kraju są tańsze od uchwytów na tylną klapę.
Jednak dla wielbicieli szybkiej jazdy mamy przykrą wiadomość. Transportując rowery przymocowane do uchwytów dachowych maksymalna prędkość na jaką możecie sobie pozwolić to 120 km/h.Opór powietrza który wytwarza się podczas jazdy z rowerami na dachu sprawia że spalanie jest większe, a szum słyszalny jest w kabinie samochodu. Nie można również przewozić większej liczby rowerów, ze względu na ograniczenia ładunkowe podyktowane wytrzymałością dachu. Przewożąc w ten sposób sprzęt musicie uważać przy wjazdach do garaży podziemnych. Osoby niskiego wzrostu mogą mieć mały problem z zamontowaniem rowerów na dachu. Kupując sprzęt dachowy należy pamiętać, że te tańsze uchwyty są mało stabilne i zazwyczaj nie mają zamknięcia, mogą więc stać się łupem złodzieja. Przymierzając się do zakupu dachowego uchwytu pamiętajcie, że nie każdy pasuje na szeroką belkę dachowa. Ale w tym przypadku zawsze możecie liczyć na fachową pomoc i dobrą radę pracowników naszej firmy.

W przyszłym tygodniu przedstawimy wady i zalety uchwytów na tylną klapę.


Komentarze