Rzut okiem na bagażnik Whispbar WB201

Recenzje

Wśród bagażników rowerowych niesłabnącą popularnością cieszą się te, na których rower może być przewożony w całości, bez odkręcania np. kół. Do tego typu należą bagażniki Whispbar WB200 oraz Whispbar WB201. 

WB201.jpg

"Pozornie tradycyjna konstrukcja z ramieniem trzymającym rower za dolną rurę. Whispbar przyzwyczaił mnie już do tego, że w jego rozwiązaniach nie brakuje innowacji. Tak samo jak w przypadku modelu WB200, także tu (WB201 przyp. red.) mamy do czynienia z rozwiązaniem Quick Dock, dzięki któremu montaż bagażnika na dachu sprowadza się do jego równego ułożenia oraz zamknięcia klamek. Gotowe."

Tak sposób montażu opisuje redakcja mtb-xc.pl, która miała okazje testować oba modele. Skupiając się na modelu WB201 zauważono, że:

"Montaż roweru na bagażniku jest równie prosty jak samego bagażnika. Wkładamy rower na bagażnik, umieszczamy dolną rurę w uchwycie i zamykamy dolny uchwyt, który jednocześnie zaciska obejmę wokół rury. Co ważne – z odpowiednim naciskiem, więc bez obaw można przewozić także ramy z karbonową ramą. Technologia nazywa się SmartHold i ma na celu z jednej strony zapewnić pewny chwyt ramy, a z drugiej dać też pewność, że rama nie zostanie uszkodzona."

Zachęcamy do zapoznania się z całym tekstem na stronie mtb-xc.pl


Komentarze