Whispbar najlepszy w branżowym zestawieniu uchwytów rowerowych

Recenzje

Whispbar WB200, czyli uchwyt do przewozu roweru na dachu samochodu (z mocowaniem za widelec), dostał najwyższą ocenę w zestawieniu przygotowanym przez redakcję polskiego magazynu rowerowego „bikeBoard”. Testy objęły w sumie 5 różnych modeli bagażników, w tym również sprzęt marki Thule.

Uchwyt Whispbar WB200 dostał ocenę ogólną 5,4 pkt (w skali 0-6 pkt). Za jego główne zalety uznano kompatybilność z osiami 9 i 15 mm, belkami prostokątnymi i aerodynamicznymi oraz „super łatwy montaż i demontaż bagażnika”.

„Technologia QuickDock sprawia, że jego mocowanie jest najłatwiejszym i najszybszym, z jakim dotychczas się spotkałem. Aby zamontować (lub zdemontować) bagażnik, wystarczy zwolnić zatrzask znajdujący się z przodu i odciągnąć cztery uchwyty (po dwa w każdej podstawie). Nie potrzeba żadnych narzędzi, nie ma elementów, które mogą odpaść i zginąć, cała operacja zabiera maksymalnie 15 sekund” – czytamy w recenzji uchwytu Whispbar WB200.

Fragment_recenzji_uchwytu_Whispbar_WB200.jpg

W zestawieniu ujęto też inny uchwyt – Thule Sprint 559 (z mocowaniem za widelec), który także został wysoko oceniony (5,2 pkt) – wśród jego głównych atutów wymieniono design oraz aerodynamiczny kształt.

Testowany był ponadto uchwyt Whispbar WB201 (z mocowaniem za ramę) – otrzymał 4,4 pkt. W tym przypadku wyróżniono m.in. możliwość transportowania praktycznie dowolnego rodzaju roweru oraz ciężkich modeli (do 20 kg).

Redakcja miesięcznika „bikeBoard” sprawdziła również, jak sprawują się Thule RaceWay 992/991 (bagażnik montowany na tylną klapę) oraz Thule VeloCompact 927 (bagażnik montowany na hak holowniczy). Bagażniki uzyskały oceny na poziomie odpowiednio 4,6 oraz 5,2 pkt. Wśród zalet obu wymieniono łatwy montaż. Model RaceWay pochwalono dodatkowo za niską masę, a model Velocompact – za dużą ładowność (możliwość transportu nawet 4 rowerów).

Pełne zestawienie dostępne jest w sierpniowym (nr 08/2015) numerze magazynu „bikeBoard”.

Fragment_recenzji_uchwytow_rowerowych.jpg


Komentarze