Taurus Road Show 2016: Zdzieszowice i Tychy

Wiadomości i wydarzenia

W czasie ostatniego weekendu w Zdzieszowicach i Tychach odbyły się wyścigi w kolarstwie górskim, które były jednocześnie kolejnymi punktami na trasie tegorocznego cyklu Taurus Road Show. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się m.in. z bagażnikami i uchwytami do transportu sportowego sprzętu oraz rowerami marek BMC i Kreidler. W tym czasie z dużym powodzeniem startowali również kolarze zespołu Taurus Kreidler MTB Team.

Zgodnie z ideą przyświecającą akcji Taurus Road Show, przy okazji zawodów z cyklów Bike Maraton (21 maja br. – Zdzieszowice) oraz Bike Atelier MTB Maraton (22 maja br. – Tychy) wszystkie zainteresowane osoby miały okazję sprawdzić rozwiązania służące do transportu, w tym np. bagażniki bazowe, boxy dachowe, uchwyty i platformy rowerowe najbardziej znaczących marek (m.in. Taurus, Kamei, Thule, Whispbar oraz Uebler). Była również okazja do zapoznania się z najnowszymi rowerami marek BMC i Kreidler oraz uzyskania fachowych porad dotyczących bagażników i jednośladów.

Pełny kalendarz imprez oraz więcej informacji nt. akcji Taurus Road Show 2016 można znaleźć tutaj.

BM_w_Zdzieszowicach_2016_04_fot._velonews.pl.jpg

Starty kolarzy Taurus Kreidler MTB Team

W sobotę Mateusz Zoń wystartował w Bike Maratonie w Zdzieszowicach, ale tego startu nie zaliczy do udanych – dwie kraksy i przecięta opona w ciągu 12 pierwszych kilometrów skutecznie wyeliminowały go z walki. Dzień później zawodnik zespołu Taurus Kreidler MTB Team wziął udział w kolejnej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Tychach.

„Trasa płaska i bardzo szybka, po przygodach z soboty, udało mi się dojechać na 3. miejscu w kategorii OPEN i 1. w mojej kategorii wiekowej. Na to jak się czułem tego dnia, to i tak uważam za sukces, że byłem w stanie przejechać ten maraton w takim szybkim tempie...” – komentuje Mateusz Zoń.

BM_w_Zdzieszowicach_2016_02_fot._velonews.pl.jpg

W weekend startował również drugi z kolarzy Taurus Kreidler MTB Team – Tomasz Dygacz w sobotę ścigał się w Gdańsku w wyścigu z cyklu Skandia Maraton Lang Team. Udało mu się stanąć na podium – po 65 km zameldował się na 3. miejscu w kategorii OPEN. Następnego dnia kolarz wziął udział w wyścigu w Tychach.

„Po długiej podróży i wcześniejszym starcie byłem niepewny swojej formy. Jednak już po kilku kilometrach czułem, że nie jest źle i walka o zwycięstwo jest w moim zasięgu. Wyścig z małymi przygodami ukończyłem na 2. miejscu i mogę powiedzieć, że bardzo cieszę się z rezultatów, jakie udało mi się osiągnąć w ten weekend” – wskazuje Tomasz Dygacz.

Tomasz_Dygacz_-_SMLT_w_Gdansku_2016_fot._archiwum_prywatne.jpg


Komentarze