Taurus Road Show 2016: Rusza cykl Bike Atelier MTB Maraton

Wiadomości i wydarzenia

Już w niedzielę (24 kwietnia br.) w Dąbrowie Górniczej odbędzie się pierwszy w tym sezonie wyścig z cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Cała seria obejmuje aż 6 imprez – każda z nich będzie równocześnie częścią akcji Taurus Road Show 2016, podczas której można bliżej zapoznawać się m.in. z bagażnikami i uchwytami do przewozu sprzętu sportowego oraz rowerami marek Kreidler i BMC.

Przy okazji zawodów Bike Atelier MTB Maraton zainteresowane osoby mogą bliżej zapoznać się z markami, których przedstawicielem jest polska firma Taurus. W firmowym miasteczku goście mają możliwość sprawdzenia np. kompletnych rozwiązań do samochodowego transportu sprzętu sportowego, w tym bagażników bazowych, boxów dachowych, uchwytów rowerowych oraz platform montowanych na haku holowniczym, pochodzących od czołowych marek (m.in. Taurus, Aurilis, Cam, Kamei, Thule i Whispbar).

W czasie akcji prezentowane będą także rowery górskie i szosowe marki BMC oraz rowery Kreidler, w tym również rowery elektryczne.

Bike_Atelier_2016.jpg

Cykl Bike Atelier MTB Maraton rozpocznie się startem w Dąbrowie Górniczej. Jak informują organizatorzy, w każdej z imprez uczestnicy będą mieć do wyboru jeden z trzech dystansów – PRO (60-70 km), HOBBY (20-30 km) oraz KIDDY (dla dzieci od 100 m do 4 km).

Start w Dąbrowie Górniczej będzie miał miejsce na terenie Eurocampingu, przy Lasach Błędowskich. Trasa pobiegnie po bardzo zróżnicowanym terenie – po ścieżkach leśnych, drogach szutrowych, asfaltowych, ale też po odcinkach piaszczystych. Trasa na najdłuższym dystansie PRO zahaczy o urokliwe zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, sięgając niemal Ogrodzieńca.

„Wprowadziliśmy sporo zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem, trasa będzie jeszcze bardziej wymagająca, co powinno podnieść poprzeczkę rywalizacji. Na dystansie PRO zawodnicy pokonają 65 kilometrów, a na dystansie HOBBY 23 kilometry” – wyjaśnia Dariusz Leśniewski, pomysłodawca Bike Atelier MTB Maraton.

MARATON2016.jpg

Bike Atelier MTB Maraton (kalendarz 2016):

24 kwietnia – Dąbrowa Górnicza;
22 maja – Tychy;
5 czerwca – Rybnik;
17 lipca – Żarki, Niegowa oraz Janów;
21 sierpnia – Psary;
18 września – Gliwice.

Szczegółowe informacje nt. Bike Atelier MTB Maraton 2016 dostępne są na stronie: www.bikeateliermaraton.pl, a pełny kalendarz imprez i więcej informacji nt. akcji Taurus Road Show 2016 można znaleźć tutaj.


Komentarze