Uchwyt rowerowy Whispbar WB200 z ważnym wyróżnieniem

Wiadomości i wydarzenia

Uchwyt rowerowy Whispbar WB200 to najlepszy dostępny na rynku bagażnik dachowy z mocowaniem za przedni widelec roweru – uznała redakcja brytyjskiego magazynu motoryzacyjnego „Auto Express”.

Whispbar_WB200_01.jpg

Brytyjski magazyn gruntownie przetestował dziewięć różnych modeli uchwytów do przewozu rowerów na dachu samochodu. Pod uwagę brano m.in. zastosowane systemy montażu, jakość wykonania, łatwość obsługi oraz to, czy załączona instrukcja jest odpowiednio jasna i precyzyjna.

Wśród bagażników z mocowaniem za przedni widelec najlepsze oceny uzyskał Whispbar WB200. Redakcja „Auto Expressu” wskazała m.in. na autorski system montażu QuickDock, który w pewny sposób zatrzaskuje się na belkach poprzecznych bagażnika. System ten nie wymaga użycia dużej siły czy jakichkolwiek narzędzi.

Uwagę zwrócono także na system mocowania przedniego widelca – mechanizm SmartMount nie tylko umożliwia bezpieczny montaż roweru, ale jest kompatybilny ze zdecydowaną większością dostępnych na rynku rowerów szosowych i górskich, w tym tych wyposażonych w hamulce tarczowe. Pozytywnie oceniono też dołączaną do Whispbar WB200 instrukcję.

Whispbar_WB200_02.jpg

„Auto Express” przetestował również m.in. uchwyt Thule ProRide 598, który został uznany za najlepszy – jednocześnie szybki oraz prosty w użyciu – bagażnik z mocowaniem za ramę roweru. Testy objęły też Thule Sprint 569, czyli uchwyt z mocowaniem za przedni widelec roweru – model ten otrzymał nieco gorszą ocenę niż Whispbar WB200.

Logo_Auto_Express.jpg

Pełne zestawienie magazynu „Auto Express” znajduje się tutaj. Więcej informacji nt. bagażników marki Whispbar można znaleźć tu.


Komentarze