Wycofanie uchwytów rowerowych Thule Sprint – komunikat producenta

Wiadomości i wydarzenia

Firma Thule apeluje do posiadaczy uchwytów rowerowych Thule Sprint (nr produktu 569000) o zaprzestanie ich używania. Komunikat dotyczy kwestii bezpieczeństwa i wykrytej usterki. Użytkownicy takich uchwytów mogą wymienić je na nowe i ulepszone modele, które będą dostępne od 1 września 2016 r.

Pełna treść komunikatu szwedzkiej marki oraz szczegółowe informacje dla posiadaczy wadliwych uchwytów:

ZAWIADOMIENIE O WYCOFANIU PRODUKTU ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA

30 maja 2016 r.

Drogi użytkowniku uchwytu rowerowego Thule Sprint,

Grupa Thule wykryła usterkę w uchwytach rowerowych Thule Sprint wprowadzonych w marcu 2015 r. (nr produktu 569000), zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Thule Sprint 569000

Thule_Sprint_hero_569.jpg

WAŻNE!

Prosimy wszystkich klientów o zaprzestanie korzystania z uchwytów rowerowych Thule Sprint o numerze produktu 569000 wyprodukowanych przed 1 maja 2016 r., zwrot zakupionych uchwytów oraz zarejestrowanie się w celu otrzymania nowego i ulepszonego zamiennika u dealera firmy Thule (lokalizacje podane na stronie internetowej www.thule.com). Dealer firmy Thule udzieli pomocy w zakresie zwrotu zakupionego produktu oraz wymiany na nowy uchwyt Thule Sprint. Nowe, ulepszone zamienniki będą dostarczane z etykietą Thule BringIt! Guarantee w dolnej części listwy (patrz poniższy przykład).

Wycofywany produkt

ThuleSprint_Recall.jpg

Nowy, ulepszony egzemplarz

ThuleSprint_NotRecall.jpg

Grupa Thule dba o jakość i bezpieczeństwo swoich produktów, dlatego pragniemy poinformować, że wykryliśmy problem w mechanizmie zaciskowym montowanych na dachu uchwytów rowerowych Thule Sprint. Problem może doprowadzić do poluzowania mechanizmu służącego do mocowania widelca roweru na uchwycie, a w konsekwencji do tego, że rower nie będzie prawidłowo zabezpieczony i może wypaść z uchwytu podczas przewożenia.

Problem można zidentyfikować podczas dokręcania gałki mocującej z przodu uchwytu — punkty mocowania nie zaciskają się odpowiednio wokół widelca roweru. Pokrętło może sprawiać wrażenie dokręconego prawidłowo, co jest potwierdzone kliknięciem wskazującym na właściwą siłę zacisku. Jednak w wadliwych egzemplarzach nie jest możliwe wystarczające dokręcenie punktów mocowania. Co więcej, element dociskający może pęknąć podczas dokręcania gałki mocującej lub jazdy z obciążeniem, prowadząc do awarii mechanizmu zaciskowego.

Nie zgłoszono żadnych uszkodzeń ciała, jednak ze względów ostrożności grupa Thule zdecydowała się podjąć odpowiednie działania.

Bezpieczeństwo to nasz cel nadrzędny, dlatego zadecydowaliśmy o wycofaniu ze sprzedaży montowanego na dachu auta uchwytu rowerowego Thule Sprint o numerze produktu 569000.

Co należy zrobić z posiadanym uchwytem rowerowym Thule Sprint?

Ze względu na problem związany z mechanizmem zaciskowym używanie produktu nie jest zalecane. Należy udać się do dealera firmy Thule (lokalizacje podane na stronie internetowej www.thule.com), aby zorganizować zwrot zakupionego uchwytu i dokonać rejestracji w celu wymiany na nowy i ulepszony zamiennik Thule Sprint. W razie pytań na temat produktu Thule Sprint prosimy o kontakt z działem obsługi klienta firmy Thule pod adresem recall@thule.com (należy podać szczegółowe dane kontaktowe oraz kraj aktualnego pobytu). Informujemy, że klienci nie zostaną obciążeni żadnymi kosztami związanymi z wycofaniem produktu.

Dziękujemy za cierpliwość oraz współpracę w zakresie wycofania produktu i przepraszamy za wszelkie niedogodności. Liczymy na dalszą, owocną współpracę z Państwem po rozwiązaniu zaistniałego problemu.

Z wyrazami szacunku,

Grupa Thule


Komentarze