Bezpiecznie na drodze

Bezpieczna droga

Zdrowie i bezpieczeństwo – wartości podstawowe. Niestety, na drogach zagrożeń nie brakuje, a nie wszystko jest zależne od kierowcy i nie wszystko znajduje się pod jego kontrolą.

Dlatego warto zawczasu pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu się na ewentualne kłopoty. Zapobiegliwość może przynieść tylko pozytywne skutki.


Kategorie powiązane z tą aktywnością

Boxy dachowe

Większość boxów dachowych pozwala również na przewóz nart i innego sprzętu narciarskiego. Pełną ochronę ładunku i samego bagażnika zapewniają mechanizmy mocujące, dzięki którym bagaż pozostaje w czasie jazdy unieruchomiony.


Łańcuchy śniegowe

Śniegowe łańcuchy na koła, czyli recepta na zaśnieżone i oblodzone drogi. Przy wyjazdach w góry założenie łańcuchów przeciwśniegowych może być koniecznością, szczególnie że na części odcinków europejskich dróg jest to obowiązkiem. W niektórych państwach Unii Europejskiej w sezonie zimowym wymagane jest posiadanie łańcuchów.


Stopy bagażnika/system mocowania

Dachy samochodów są konstruowane w różny sposób. Dlatego właśnie stopy i system mocowania trzeba odpowiednio dopasować do pojazdu oraz wymagań użytkownika.


Bagażniki i uchwyty narciarskie

Uchwyty narciarskie to rozwiązanie problemu, przed którym w sezonie zimowym staje duża część fanów zimowej rekreacji. Do przewozu narciarskiego sprzętu wykorzystać można także boxy dachowe. Wszystkie rozwiązania gwarantują oszczędność miejsca w samochodzie oraz ochronę ładunku.


Uchwyty na narty montowane na dachu auta

Umożliwiają przewóz nart i desek snowboardowych na zewnątrz pojazdu, zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo sprzętu oraz pasażerów. Dzięki zaawansowanym systemom montażu załadunek i wyładunek zajmują dosłownie kilka chwil.


Uchwyty rowerowe montowane na tylnej klapie auta

Składane, proste do przechowywania uchwyty, dzięki którym przetransportować można od 2 do nawet 4 rowerów. Przeznaczone dla użytkowników nieposiadających haka holowniczego, a chcących przewieźć większą liczbę jednośladów.


Uchwyty do przewożenia sprzętu wodnego

Wyprawa nad wodę ze sprzętem, szczególnie takim o dużych gabarytach, jest niemałym wyzwaniem. Dlatego stworzono specjalne uchwyty do transportu kajaków, łódek kanoe oraz desek windsurfingowych i wakeboardowych. Dzięki nim w pełni chronione są zarówno sprzęt, jak i sam pojazd oraz pasażerowie.