Sporty zimowe

Gdy zima nadejdzie

Śnieg i lód. Na ziemi, drogach oraz stokach. Sroga zima potrafi przysporzyć wielu problemów. Dla niektórych jest jednak wyzwaniem – garną na wysokości, by tam mierzyć się z zaśnieżonymi górskimi zboczami.

A gdy już zima nadejdzie, dobrze jest być na nią w pełni przygotowanym.


Kategorie powiązane z tą aktywnością

Uchwyty i bagażniki

Aktywny styl życia często wymaga przewożenia określonych ładunków, w tym np. rowerów, nart, deski surfingowej czy kajaka. Korzystając z samochodu, konieczne może stać się znalezienie dodatkowego miejsca na bagaże.


Kompletne wstępnie zmontowane bagażniki


Stopy bagażnika/system mocowania

Dachy samochodów są konstruowane w różny sposób. Dlatego właśnie stopy i system mocowania trzeba odpowiednio dopasować do pojazdu oraz wymagań użytkownika.


Bagażniki i uchwyty narciarskie

Uchwyty narciarskie to rozwiązanie problemu, przed którym w sezonie zimowym staje duża część fanów zimowej rekreacji. Do przewozu narciarskiego sprzętu wykorzystać można także boxy dachowe. Wszystkie rozwiązania gwarantują oszczędność miejsca w samochodzie oraz ochronę ładunku.


Boxy dachowe

Większość boxów dachowych pozwala również na przewóz nart i innego sprzętu narciarskiego. Pełną ochronę ładunku i samego bagażnika zapewniają mechanizmy mocujące, dzięki którym bagaż pozostaje w czasie jazdy unieruchomiony.


Uchwyty na narty montowane na dachu auta

Umożliwiają przewóz nart i desek snowboardowych na zewnątrz pojazdu, zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo sprzętu oraz pasażerów. Dzięki zaawansowanym systemom montażu załadunek i wyładunek zajmują dosłownie kilka chwil.


Boxy dachowe i kosze

Boxy zapewniają dodatkowe miejsce, dzięki czemu można wziąć w drogę dodatkowe bagaże czy sprzęt. Gwarantują oczywiście również bezpieczeństwo i pełną ochronę przewożonych rzeczy. Dla bardziej wypukłych ładunków dobrym rozwiązaniem będzie kosz bagażowy. Wypożyczalnia boxów »


Bagażniki ładunkowe montowane z tyłu

Zamocowanie systemu tego rodzaju podnosi, poprzez zwiększenie dostępności, stopień komfortu użytkowania. Niektóre z bagażników (np. „cztery w jednym”) pozwalają na praktyczne dostosowanie do zmiennych potrzeb.


Łańcuchy śniegowe

Śniegowe łańcuchy na koła, czyli recepta na zaśnieżone i oblodzone drogi. Przy wyjazdach w góry założenie łańcuchów przeciwśniegowych może być koniecznością, szczególnie że na części odcinków europejskich dróg jest to obowiązkiem. W niektórych państwach Unii Europejskiej w sezonie zimowym wymagane jest posiadanie łańcuchów.


Akcesoria

Użyteczne dodatki pozwalające na rozszerzenie podstawowych funkcji lub modyfikację bazowych możliwości posiadanego sprzętu.


Ekskluzywne łańcuchy do samochodów osobowych

Najwyższa jakość i największa wytrzymałość – dla osób o szczególnie wysokich wymaganiach i dla tych, którzy będą używać łańcuchów bardzo często.


Łańcuchy do samochodów ciężarowych

Propozycje dla właścicieli ciężarówek. Łańcuchy dostosowane do wielkich – liczonych w tony – obciążeń. Specjalnie wzmocniona konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo i utrzymanie stabilności na drodze.


Łańcuchy do samochodów osobowych

Przystosowany do najważniejszych cech samochodów osobowych osprzęt. Szeroki wybór łańcuchów wysokiej jakości, łatwych do założenia, sprawdzonych w najbardziej nieprzyjaznych, górskich warunkach. Konfigurator łańcuchów »


Łańcuchy do samochodów terenowych, 4x4, SUV

Sprzęt stworzony specjalnie dla samochodów terenowych, 4x4 oraz SUV. Łańcuchy dopasowano do specyfiki tego rodzaju pojazdów.