Boxy dachowe Whispbar debiutują w Polsce

Informacje prasowe

Do dystrybucji w Polsce trafiły nowe boxy dachowe Whispbar, marki będącej jednym ze światowych liderów branży zajmującej się produkcją akcesoriów ułatwiających samochodowy transport. Nowa seria boxów to cztery różne modele. Jak wskazuje producent, ich cechami wspólnymi są elegancki design i ponadprzeciętne właściwości aerodynamiczne.

Whispbar_WB751_01_mat._pras..jpg

Nowe boxy trafiły do szerokiej dystrybucji we wrześniu 2016 r. Na rynek wprowadziła je polska firma Taurus, czyli oficjalny dystrybutor marki Whispbar. Cztery bagażniki to modele WB751-WB754. Różnią się między sobą rozmiarami oraz pojemnością.

„Boxy dachowe Whispbar to najwyższa jakość w segmencie premium. Zostały zaprojektowane w Niemczech i łączą w sobie znakomity, stylowy wygląd oraz wysoką funkcjonalność, której podstawą są autorskie rozwiązania. Charakteryzują się też bardzo dobrymi właściwościami aerodynamicznymi, co przekłada się oczywiście także na niższe zużycie paliwa oraz niski poziom emitowanego hałasu” – tłumaczy Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus.

Whispbar_WB751_02_mat._pras..jpg

Bagażniki różnią się między sobą wymiarami, a tym samym wagą (17-24 kg) oraz pojemnością (400-500 l). Modele WB751-753 mają zbliżone kształty, a na ich tle nieco wyróżnia się box WB754, który posiada pokrywę o niskim profilu i jest zaprojektowany z myślą o przewozie długich oraz wąskich przedmiotów, w tym np. nart.

Jak wskazuje producent, boxy są kompatybilne praktycznie z każdym samochodem oraz każdym rodzajem belek bazowych. Wyposażono je m.in. w zapewniający komfortowe użytkowanie system obustronnego otwierania oraz umożliwiającą prosty i szybki montaż/demontaż technologię QuickDock.

Whispbar_WB751_03_mat._pras..jpg

W nowych modelach Whispbar zastosował ponadto dodatkowe – w pełni zintegrowane z konstrukcją – elementy usztywniające. Ich celem jest zwiększenie sztywności oraz efektywności transportu.

„Seria nowych boxów łączy w sobie cechy najważniejsze – jakość, bezpieczeństwo oraz stylowy design. To z jednej strony nowatorskie rozwiązania technologiczne, jak np. system QuickDock czy dodatkowe elementy usztywniające, a z drugiej dynamiczny i minimalistyczny wygląd. Co warte podkreślenia, projekty poprzednich bagażników marki Whispbar były wielokrotnie wyróżniane prestiżowymi nagrodami, w tym International Forum Award i Red Dot Award. W tym przypadku może być podobnie” – dodaje Robert Senczek.

Whispbar_WB754_01_mat._pras..jpg

Przed kradzieżą boxy chronione są zamkami renomowanej brytyjskiej firmy SKS. Bagażniki posiadają także certyfikaty TÜV GS. Sugerowane ceny nowych boxów dachowych zaczynają się od 2175 zł.

Marka Whispbar istnieje od 2006 r. Za jej stworzenie odpowiadała firma Hubco. Na początku bagażniki były dostępne jedynie w Australii oraz Nowej Zelandii, ale po bardzo dobrym przyjęciu na rynku markę Whispbar w 2010 r. przejęła firma Yakima Products, czyli jeden z liderów na rynku amerykańskim.

Whispbar_WB754_03_mat._pras..jpg

Więcej informacji nt. boxów dachowych marki Whispbar można znaleźć tutaj.

Informacja prasowa: Boxy dachowe Whispbar debiutują w Polsce (PDF)

Materiały prasowe (ZIP)


Komentarze