Informacja prasowa: Druga generacja boxa dachowego Taurus Xtreme

Informacje prasowe

Polska firma Taurus zaprezentowała drugą generację, montowanego na dachu samochodu, boxa Xtreme. W porównaniu do poprzedniej wersji nowy box można otwierać z obu stron. Bagażnik prezentuje się teraz – głównie dzięki liftingowi zewnętrznemu i zastosowaniu nowych materiałów – wyraźnie smuklej.

Taurus Xtreme II 450

Taurus Xtreme II 450

Taurus Xtreme II 450

Wprowadzony na rynek w marcu nowy model (Taurus Xtreme II 450) wykonano z odpornego na szkodliwe oddziaływanie promieni UV materiału – polistyrenu. Zastosowano również nową powłokę („czarny karbon”), zapewniającą bardziej elegancki i dynamiczny wygląd.

Nowa wersja Xtreme to konstrukcja w pełni dopracowana. Poprawiliśmy tak stylistykę, jak i użyteczność boxa. Nie ukrywam, że pomocne okazały się uwagi naszych klientów. Udało się nam przy tym zachować stosunkowo niską, w porównaniu do konkurencji, cenę” – mówi Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus, znanej do tej pory przede wszystkim z produkcji i dystrybucji boxów i bagażników dachowych oraz innego rodzaju sprzętu przydatnego w transporcie.

W bagażniku Xtreme II użyto mechanizmu pozwalającego na otwarcie boxa z obu stron. Wcześniej rozwiązaniem tym mógł pochwalić się tylko jeden z modeli Xtreme – największy, o pojemności 600 l.

Taurus Xtreme II 450

Taurus Xtreme II 450

Taurus Xtreme II 450


Kolejnym novum jest Quick System – opracowany na bazie stosowanego w poprzednich modelach Xtreme systemu montażu Ultra Rapid. Nowy kształt mocowania pozwala zaoszczędzić powierzchnię ładunkową i ułatwia obsługę, a wysoki poziom zabezpieczenia zamontowanego boxa pozostaje zachowany. Dodatkową ochronę ładunku zapewniają trzypunktowy zamek zatrzaskowy oraz taśmy montażowe.

Mamy nadzieję, że Xtreme II 450 spotka się z ciepłym przyjęciem. Ulepszenia, które wprowadziliśmy, nie oznaczają, że jest on w efekcie radykalnie droższy od poprzednich modeli Xtreme. Różnica w cenie jest w zasadzie minimalna” – dodaje Senczek.

Taurus Xtreme II 450

Taurus Xtreme II 450

Taurus Xtreme II 450


Nowa propozycja Taurusa trafiła do sprzedaży w marcu. Sugerowana cena boxa to 977 zł. Producent liczy na to, że bagażnik zdobędzie mocną pozycję w segmencie „medium”, szczególnie dzięki korzystnej relacji jakości do ceny.

Box można montować zarówno na belkach stalowych (o szerokości do 7 cm), jak i na belkach aluminiowych z rowkiem w kształcie litery „T”.

Taurus Xtreme II 450

Taurus Xtreme II 450


Dane techniczne:
nazwa: Taurus Xtreme II 450
waga: 16 kg
wysokość: 38 cm
szerokość: 78 cm
długość: 195 cm
pojemność: 450 l
ładowność: 50 kg
kolor: czarny karbon
montaż: Quick System
obustronne otwieranie: tak
taśmy montażowe: tak

www.taurus.info.pl

Informacja prasowa: Druga generacja boxa dachowego Taurus Xtreme (PDF)


Komentarze