Informacja prasowa: Taurus wkracza na nowy rynek

Informacje prasowe

Największy krajowy producent i dystrybutor boxów dachowych oraz uchwytów do przewozu na dachu samochodu rowerów i nart – polska firma Taurus – rozszerza swoją działalność o dystrybucję rowerów i e-rowerów. Przedsiębiorstwo zostało generalnym przedstawicielem niemieckiej marki Kreidler.

Siedziba_firmy_Taurus_w_Mikolowie_mat._pras..jpg

Do tej pory rodzinna firma z Mikołowa była znana przede wszystkim z produkcji i sprzedaży różnych urządzeń ułatwiających transport, w tym np. boxów dachowych czy łańcuchów śniegowych. Taurus od lat zajmuje się też importem tego rodzaju towarów do kraju – w latach 90 XX w. sprowadził nad Wisłę np. produkty światowego lidera branży, szwedzkiego Thule. Teraz Taurus wychodzi poza główne ramy swojej działalności i wkracza na rynek rowerowy.

Rowerowe perspektywy

W marcu firma rozpoczęła wprowadzanie na polski rynek rowerów marki Kreidler, dotychczas obecnych jedynie w kilku krajach Europy Zachodniej. Na mocy porozumienia z niemiecką firmą – Taurus został jej generalnym przedstawicielem w Polsce. Dystrybucję prowadzi pod szyldem Kreidler Polska.

Kreidler_Polska_mat._pras..png

Co ciekawe, polska firma nie obawia się licznej konkurencji w branży rowerowej. Jak twierdzi manager generalny w firmie Taurus Robert Senczek, rynek rowerowy – pomimo widocznej od kilku lat mody na rowerową jazdę – ma w Polsce jeszcze przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju. Wskazuje przy tym, że na 1000 mieszkańców nadwiślańskiego kraju przypada obecnie ok. 200-300 rowerów, czyli prawie dwukrotnie mniej niż średnia dla całej Unii Europejskiej.

Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do Polski rowerów właśnie tej marki m.in. dlatego, że jest ona w zachodnich krajach synonimem wysokiej jakości. Do tego Kreidler ma szeroką ofertę, która obejmuje zarówno proste i stosunkowo tanie konstrukcje, jak i zaawansowane technicznie rowery dla profesjonalistów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Kreidler to też rowery elektryczne. W Polsce jednoślady tego rodzaju są jeszcze mało popularne, ale z czasem to się zmieni” – tłumaczy Robert Senczek.

Na razie sieć dystrybucji Kreidler Polska obejmuje – poza kanałami e-commerce i sklepami firmowymi Taurusa – ok. 20 sklepów partnerskich. Docelowo niemieckie jednoślady mają być dostępne w mniej więcej 50 punktach.

Taurus_mat._pras..png

Przedsiębiorstwo z Mikołowa nadal intensywnie rozwija linie produkowanych przez siebie urządzeń. W ostatnich miesiącach na rynku pojawiły się m.in. uchwyty do przewozu rowerów (seria BikeUp), nart (seria SnowUp) oraz druga generacja boxów dachowych (seria Xtreme).

Informacja prasowa: Taurus wkracza na nowy rynek (PDF)


Komentarze