Nowe boxy dachowe Taurus Adventure 480

Informacje prasowe

Polska firma Taurus wprowadziła do dystrybucji nowe boxy dachowe Adventure 480. Nowa wersja boxa oferuje większą o 140 litrów pojemność względem dostępnych dotychczas modeli Adventure 340. Jak wskazuje producent, użytkownicy wszystkich boxów Taurus Adventure mogą liczyć m.in. na zapewniającą większe bezpieczeństwo pogrubioną pokrywę oraz rozwiązania ułatwiające montaż i przechowywanie bagażnika.

www_Zdjecie_ilustracyjne_02_mat._pras..jpg

Pierwsze boxy z serii Adventure Taurus wypuścił na rynek w pierwszej połowie 2015 r. Teraz oferta polskiego producenta i dystrybutora boxów dachowych oraz uchwytów do samochodowego przewozu sprzętu specjalistycznego została rozszerzona także o większe bagażniki.

„Poszerzenie oferty boxów o większy model Taurus Adventure jest kolejnym krokiem mającym jeszcze bardziej urozmaicić możliwości wyboru. Bagażniki Adventure to propozycja skierowana przede wszystkim do osób ceniących jakość i niezawodność. Na tle innych boxów z tzw. segmentu premium Adventure wyróżnia się znakomitą relacją jakość/cena” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

www_Zdjecie_ilustracyjne_01_mat._pras..jpg

Nowy model Adventure umożliwia przewożenie ładunków o wadze do 75 kg. Pojemność boxa wynosi 480 l. W porównaniu do obecnej już wcześniej wersji oznacza to wzrost o 140 l. Jak informuje Taurus, ten wykonany z tworzywa ABS bagażnik można otwierać z obu stron, a montaż usprawnia system SimpleFix.

Jednym z głównych wyróżników serii Taurus Adventure jest zastosowanie grubszego materiału. Jak wyjaśnia Robert Senczek, standard w branży to grubość na poziomie 4-5 mm, podczas gdy w Adventure wartość ta wynosi 6 mm. W efekcie pokrywa charakteryzuje się większą wytrzymałością i sztywnością, co pozytywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa.

www_Zdjecie_ilustracyjne_03_mat._pras..jpg

Boxy z serii Adventure wyposażone są również m.in. w specjalne uchwyty. Za ich pomocą bagażnik można zawiesić np. na ścianie w garażu, co może zdecydowanie ułatwić przechowywanie boxa.

Taurus_Adventure_480_01_mat._pras..jpg

Jakość bagażników potwierdzają certyfikaty TÜV – GS/NORD i ISO, a producent daje na sprzęt 5 lat gwarancji. Sugerowana cena detaliczna Taurus Adventure 480 wynosi 1699 zł.

Dane techniczne:

nazwa: Taurus Adventure 480 – box dachowy
waga: 26 kg
wysokość: 46 cm
szerokość: 82 cm
długość: 205 cm
pojemność: 480 l
ładowność: 75 kg
montaż: system SimpleFix
obustronne otwieranie: tak
taśmy montażowe: tak
adapter do belek aluminiowych: tak
centralny zamek: tak
kolor: czarny/srebrny
atest TÜV – GS/NORD: tak
atest ISO: tak
gwarancja producenta: 5 lat
sugerowana cena detaliczna: 1699 zł

Więcej informacji nt. boxów dachowych Taurus Adventure 480 można znaleźć tutaj.

Informacja prasowa: Nowe boxy dachowe Taurus Adventure 480 (PDF)

Materiały prasowe (ZIP)


Komentarze