Nowe boxy dachowe Taurus Xtreme II

Informacje prasowe

Polska firma Taurus wprowadziła do sprzedaży nowe boxy dachowe z serii Xtreme II. Bagażnik w tegorocznej wersji wyróżnia się m.in. poprawionymi właściwościami aerodynamicznymi oraz elegancką kolorystyką. Jak wyjaśnia producent, w boxie wykorzystano też system montażu Ultra Rapid.

Taurus_Xtreme_II_05_mat._pras..jpg

Nowy box marki Taurus, firmy znanej głównie z produkcji i dystrybucji boxów i bagażników dachowych oraz innego rodzaju sprzętu przydatnego w transporcie, należy do tzw. segmentu medium. Sugerowana cena detaliczna została ustalona na poziomie nieco ponad 900 zł, co lokalizuje model Xtreme II na „średniej półce”.

„W porównaniu do poprzednich boxów z rodziny Taurus Xtreme nasza nowa propozycja wyróżnia się stylową kolorystyką, nowym materiałem oraz zmodyfikowanym kształtem, dzięki czemu box może pochwalić się poprawionymi właściwościami aerodynamicznymi” – tłumaczy Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus.

Wśród zastosowanych nowości znalazły się też systemy szybkiego montażu Ultra Rapid oraz wspomagania otwierania, które sprawiają, że użytkowanie boxa jest prostsze i bardziej intuicyjne względem poprzednich bagażników. Za bezpieczeństwo sprzętu odpowiadają natomiast centralny, trzypunktowy zamek oraz taśmy do mocowania bagażu. Bagażnik spełnia ponadto normę City Crash.

Jak informuje Taurus, za pomocą nowego boxa można przetransportować jednocześnie np. 4-5 par nart czy też 3-4 deski snowboardowe.

Sam bagażnik waży 16 kg, a jego ładowność i pojemność to odpowiednio 50 kg oraz 450 l. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez producenta, box jest kompatybilny zarówno z belkami stalowymi, jak i aluminiowymi (nie szerszymi niż 7 cm). Do szerszych belek aluminiowych (z tzw. rowkiem „T”) przewidziano osobny adapter.

Taurus_Xtreme_II_01_mat._pras..jpg

„Co ważne, także w tym przypadku udało nam się uzyskać bardzo dobrą relację jakości do ceny. Liczymy zatem na to, że nowy Taurus Xtreme II spotka się, podobnie jak jego poprzednicy, z dobrym przyjęciem klientów” – dodaje Robert Senczek.

Dane techniczne:
nazwa: Taurus Xtreme II 450
waga: 16 kg
wysokość: 38 cm
szerokość: 78 cm
długość: 195 cm
pojemność: 450 l
ładowność: 50 kg
kolor: szary karbon
montaż: Ultra Rapid
taśmy montażowe: tak
gwarancja producenta: 3 lata
sugerowana cena detaliczna: 916 zł

Informacja prasowa: Nowe boxy dachowe Taurus Xtreme II (PDF)


Komentarze