Taurus Strike 480 nowy box dachowy polskiej marki

Informacje prasowe

Taurus Strike 480 – nowy box dachowy polskiej marki.

Na rynku pojawił się nowy box dachowy polskiej firmy Taurus. Model Taurus Strike 480 wyróżnia się aerodynamiczną konstrukcją, unikalnym designem oraz rozwiązaniami technologicznymi, które zapewniają odpowiedni poziom komfortu i bezpieczeństwa. Producent wskazuje, że bagażnik zaprojektowano z dużą dbałością o szczegóły oraz optymalne dostosowanie do potrzeb użytkowników.

 

Box dachowy Taurus Strike 480 to jedna z tegorocznych nowości,

które wprowadziła na rynek polska firma Taurus, znana przede wszystkim z produkcji i dystrybucji boxów dachowych oraz uchwytów do samochodowego przewozu sprzętu specjalistycznego. Model Strike 480 to najnowsza propozycja w linii produktowej Strike i jest powiększoną (a dokładniej podwyższoną) wersją poprzednika Strike 440. 

Bezkompromisowy design boxów z linii produktowej Taurus Strike.

W trakcie projektowania boxów dachowych Strike zdecydowano się na zastosowanie unikalnych rozwiązań designerskich. Bagażnik charakteryzuje się smukłymi kształtami oraz obniżoną podłogą. W konsekwencji wszystkie boxy linii Taurus Strike w bardziej spójny sposób komponują się z częścią dachową samochodu.

„Boxy dachowe Taurus Strike to dogłębnie przemyślana konstrukcja – rezultat naszej wieloletniej obecności w branży oraz wsłuchiwania się w potrzeby klientów. Efektem jest stylowy i opływowy box dachowy, pasujący wizualnie do zdecydowanej większości współczesnych samochodów. Najnowszy model Strike 480 o pojemności 480 L jest dostępny w kolorze połyskującej czerni. Jego konstrukcja nie tylko nadaje dodatkowej elegancji, ale wpływa również pozytywnie na właściwości aerodynamiczne, co jest istotne ze względu na poziom zużycia paliwa” – wyjaśnia manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.  

Aerodynamiczny box dachowy. Oszczędność i bezpieczeństwo.

W tylnej części boxa umieszczono dyfuzory, dzięki którym zmniejszają się opory powietrza w trakcie jazdy. Cała konstrukcja jest stworzona z wytrzymałego tworzywa ABS.

Kolejnym priorytetem dla projektantów były kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Producent zaznacza, że finalnie postanowiono wykorzystać cały szereg rozwiązań technologicznych, które ułatwiają korzystanie z boxa i odpowiednio zabezpieczają transport bagaży.

„Montaż bagażnika jest prosty i szybki. Za pomocą innowacyjnego rozwiązania – Jaw System – wystarczy tutaj jedno kliknięcie. Taurus Strike 480 oraz Strike 440 wykorzystują również system obustronnego otwierania, dzięki czemu użytkownik ma swobodniejszy dostęp do wnętrza. Pozwalają też, w przypadku większości samochodów, na pełne otwarcie klapy bagażnika samochodowego. Co ważne, boxy są kompatybilne ze zdecydowaną większością bagażników bazowych” – dodaje Robert Senczek.

 

Najnowszy box na dach z linii Taurus Strike 480 wyposażono, tak samo jak poprzednika Strike 440, m.in. w trzypunktowy zamek centralny oraz specjalny system blokowania klucza, które chronią sprzęt przed kradzieżą. Zabezpieczone są także przewożone bagaże – można je bowiem zamocować przy użyciu wewnętrznych taśm będących na wyposażeniu boxów z rodziny Taurus. Spełnianie standardów bezpieczeństwa przez nowe bagażniki potwierdza dodatkowo atest TÜV.

Ładowność boxów dachowych z linii Taurus Strike to 75 kg. Pojemność Strike 480 wynosi 480 L, Strike 440 pomieści 420 L dodatkowych bagaży.

Boxy są objęte 5-letnią gwarancją producenta.

Sugerowana cena detaliczna:

Taurus Strike 480 – 1799 zł

Taurus Strike 440 – 1649 zł


Komentarze