VW Passat - jaki bagażnik wybrać?

Instrukcje montażu

Marka Volkswagen jest jedną z najbardziej lubianych i najczęściej wybieranych marek samochodów w Polsce.

Firma Thule od roku 1988 produkuje bagażniki do passatów w wersji kombi (z relingami) i wersji sedan.

Do sedanów produkowanych w latach 1988 – 1996 najlepszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie bagażnik Thule Rapid System. Dla chcących zaoszczędzić trochę gotówki dostępne są rozwiązania firmy Cam z linii Driver i Totus.

Jeśli chodzi o bagażnik do Passata B5 firma Thule również zadbała o odpowiedni bagażnik, a jeśli posiadamy już taki z naszego starego Volkswagena wymieniamy tylko kit dopasowujący i dalej możemy z niego korzystać. Wersje z relingiem praktycznie się nie zmieniły. Jedynie belkę ze 108 cm zmieniono na 120 cm. Podobną sytuację mamy w przypadku taniego bagażnika. Tu nic się nie zmieniło bagażniki Cam pasują do tego modelu.

W modelu B5 sedan po lifcie czyli produkowanego od 2001-2004 roku oprócz kitu dopasowującego nic się nie zmieniło. Bagażnik na reling (wersja kombi) taki sam jak do B4. To samo tyczy się taniego bagażnika firmy Cam.

Model B6 czyli produkowany od 2005 znacząco różni się od swoich poprzedników. Oprócz kitu dopasowującego zmieniono długość belki ze 120 na 127 stopa zostaje ta sama.

Jeśli szukamy taniego bagażnika to tradycyjnie dostaniemy bazówkę firmy Cam (Driver i Totus) a czymś pośrednim między Thule a Cam-em będzie bagażnik firmy Aurylis.

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami Passata CC to oprócz bagażnika Thule niema innego dostępnego rozwiązania.

W 2010 na rynku pojawił się model B7 kultowego już modelu Passata. Bagażnik Thule z B6 idealnie pasuje na nową B7, również tani bagażnik Cam będzie do nie go pasował.

Jak widać od 23 lat dużych zmian w bagażnikach dedykowanych do Passatów nie było. Klienci posiadający od początku bagażnik firmy Thule odgraniczali się jedynie do wymiany kitu lub belki na dłuższą.

Więcej informacji uzyskacie Państwo dzwoniąc do jednego z naszych punktów w Polsce , których lista dostępna jest na stronie www.taurus.info.pl.


.


Komentarze