Kultowe modele Thule

NowościJeżeli potrzeba jest matką wynalazku to firme Thule można śmiało nazwać jej ojcem.

Od 1942 roku inżynierowie Thule opracowywali kolejne innowacyjne, wyjątkowe w swej klasie produkty, dokonując kolejnych wynalazków.

Do kultowych produktów firmy Thule na pewno zaliczymy zaprezentowany w 1973 r. Pierwszy w Europie zamykany na klucz uchwyt narciarski Thule Luxus. Kolejne innowacje doprowadziły do opracowania i wprowadzenia nowego systemu bagażników bazowych Thule Rapid. Stworzony do montażu na każdym samochodzie bez użycia narzędzi system Rapid stał się wkrótce obowiązującym standardem rynkowym.

Rapid System

Przy okazji omawiania kultowych modeli Thule nie sposób nie wspomnieć o ponadczasowym boksie Thule Vision który nadał kierunek w projektowaniu nowoczesnych boksów. Następcą "Visiona" stał się niezwykle ekskluzywny boks z linii Spirit , produkowany w dwóch wielkościach 780 o pojemności 380 litrów i 820 mogący pomieścić 480 litrów, dostępny w 3 kolorach:czarny metalik , srebrny metalik i antracyt.

Spirit dzięki swojej nowoczesnej i aerodynamicznej sylwetce cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów. Szereg udoskonaleń takich jak podłogowe dyfuzory powietrza oraz spoiler sprawiły ze jazda ze "spiritem" była i jest czystą przyjemnością, ponieważ dzięki tym udoskonaleniom opory powietrza, hałas i wibracje znacznie się obniżyły.

Spirit

Niewątpliwą zaleta tego boksa jest system "Dual-Side" ułatwiający montaż, załadunek i opróżnianie ,a opatentowany system szybkiego montażu "Power-Grip" maksymalnie upraszcza jego bezpieczny montaż.

Thule Spirit produkowany był od 2005 roku i w roku 2010 doczekał się godnego następcy - Thule Dynamic.

Kolejnym kultowym modelem Thule jest uchwyt rowerowy przeznaczony do przewozu jednego roweru - Thule 530. Przez wiele lat udoskonalany przechodził transformacje z modelu Thule 559, następnie Thule 575 stając się wreszcie Thule 530 FreeRide..Bezkonkurencyjna jakość i cena sprawiły, że zakupiły go miliony ludzi na całym świecie.

Thule FreeRide 530

Dzięki uchwytowi ramy z mechanizmem szybkiego uwalniania pasuje do większości ram rowerowych ,a zamki zabezpieczające rower i uchwyt chronią przed kradzieżą.

Sam montaż "FreeRide-a" jest niezwykle prosty a uniesiony uchwyt ramy utrzymuje się w tej pozycji ułatwiając zamontowanie roweru.

Mimo iż  530 był udanym modelem, inżynierowie Thule podążając za nowymi trendami wymyślili następce o tej samej nazwie lecz zmienionym symbolu na Thule 532.

Poprawili w nim kilka detali tj: wprowadzono nowy, wygięty kształt ramion , kolor z czarnego zmieniono na tytanowy oraz uzbrojono go w nowej generacji paski do mocowania kół ułatwiające w znacznym stopniu mocowanie kół w uchwycie.

Reszta pozostała bez zmian:)

Jak widzicie firma Thule wraz z upływem czasu usprawnia swoje produkty tak, aby ich jakość i funkcjonalność sprostała wymaganiom najbardziej wymagających klientów na całym świecie.


Komentarze