Taurus Auto i Taurus Transport – nowość w ofercie Taurus na sezon 2020/2021

Nowości

Zima za pasem i warto już dziś pomyśleć o przygotowaniu swojego samochodu na nadchodzący sezon. Planując zimowe wypady w góry nieodłącznym towarzyszem naszych wyjazdów powinny być niezawodne łańcuchy śniegowe. Posiadanie ich na wyposażeniu samochodu daje niewątpliwe poczucie bezpieczeństwa i pozwoli nam wybrnąć z niejednej zimowej opresji. Co ważne, w niektórych krajach, posiadanie łańcuchów śniegowych stanowi obowiązek i w czasie kontroli drogowej ich brak skutkuje dotkliwym mandatem.

W tegorocznej ofercie na zbliżający się sezon zimowy, Taurus – polski producent i dystrybutor m.in bagażników do przewozu sprzętu sportowego – zaprezentował poszerzoną ofertę łańcuchów śniegowych.

Taurus Auto i Taurus Transport to dwie propozycje dedykowane samochodom osobowym oraz dostawczym powyżej 3,5 tony.

Taurus Auto łańcuchy śniegowe z samonapinaczem dedykowane samochodom osobowym o masie nieprzekraczającej 3,5 tony

Taurus Transport łańcuchy śniegowe przeznaczone do użytku przez samochody typu SUV, crossover, terenowych lub innych o napędzie 4x4 (auta dostawcze, busy)

taurus_auto_DS_poziom1.jpg

Łańcuchy śniegowe Taurus Auto to produkt klasy premium, którego brakowało w dotychczasowym asortymencie produktów z kategorii łańcuchów śniegowych pod marką Taurusa. Rozszerzenie oferty łańcuchowej wynikało bezpośrednio z zapotrzebowania rynku i licznych zapytań naszych Klientów. Model Taurus Auto jest naturalnym uzupełnieniem oferty tak, żeby w pełni odpowiedzieć na rosnące wymagania kierowców i dopasować się do aktualnej oferty najnowszych modeli samochodów na polskim rynku.

Elementem wyróżniającym łańcuchy śniegowe Taurus Auto spośród pozostałych modeli, jest posiadanie automatycznego systemu samonapinającego, który jest chroniony patentem – ASTS (Advanced Self Tensioning System). System ten doceni każdy kierowca, który w zimowych warunkach, w minusowej temperaturze montował łańcuchy na koła swojego samochodu. Jego działanie polega na samoregulacji, gdzie po prawidłowym nałożeniu łańcuchów na koła, samoczynnie reguluje jego naprężenie. Oznacza to, że po instalacji łańcuchów można od razu ruszać w drogę, bez konieczności dociągania i korygowania luzów ułożenia po przejechaniu pewnego dystansu – jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych łańcuchów. Ponadto, łańcuchy przeciwśnieżne Taurus Auto wyposażono w wyraźne oznaczenia kolorystyczne, maksymalnie ułatwiające ich zakładanie.

Taurus Auto:

Lancuchy-sniegowe-Taurus-Auto-TULTRA-3.jpg

 

Taurus Transport

Łańcuchy śniegowe Taurus Transport to propozycja dla posiadaczy busów, samochodów dostawczych, a także samochodach typu SUV, crossover i terenowych z napędem 4x4.

taurus_transport_DS_poziom1.jpg

W oparciu o wieloletnie doświadczenie, inżynierowie Taurus przygotowali model o wzmocnionym, ulepszonym termicznie stopie stali manganowo-niklowej (MnNi). Takie połączenie korzystnie wpływa na wysoką jakość i wytrzymałość ogniw. Łańcuch w trakcie użytkowania jest bardziej odporny na ścieranie i zerwanie.

Sam montaż łańcuchów śniegowych Taurus Transport jest niezwykle komfortowy. Podobnie jak w przypadku Taurus Auto, poszczególne elementy łańcucha zostały pomalowane na jaskrawe kolory i specjalnie oznaczone, tak żeby ich montaż przebiegał sprawnie i bezproblemowo.

Łańcuchy te spełniają wszelkie konieczne normy bezpieczeństwa i homologację, co potwierdzają stosowne certyfikaty.

Lancuchy-sniegowe-Taurus-Auto-TULTRA-3.jpg

Łańcuchy śnieżne Taurus Auro i Taurus Transport produkowane są we Włoszech przez wieloletniego partnera – włoskiego producenta Koenig. Odpowiednikiem Taurus Auto, może być znany już na rynku i doceniony przez kierowców model Koenig Zip Ultra.

Taurus Auto oraz Taurus Transport dostępne są w sieci sprzedaży Taurus oraz sieci dystrybucyjnej w całej Polsce.

Sprawdź, które łańcuchy będą pasowały do Twojego samochodu Lancuchy.pl


Komentarze