Thule VeloCompact 926 – innowacyjny bagażnik na hak

Nowości

Podczas tegorocznych targów Eurobike, które odbyły się w ostatnich dniach sierpnia w niemieckim Friedrichshafen, oficjalnie przedstawiono nową propozycję szwedzkiej marki Thule. Montowany na haku samochodu bagażnik VeloCompact 926 pozwoli na przewóz 3 rowerów. Zastosowano w nim całkiem nowy system montażu. Bagażnik pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2015 r.

Główną nowością jest mechanizm montażu bagażnika – mechanizm stabilizuje się sam i pozwala użytkownikowi na puszczenie bagażnika zaraz po umieszczeniu go na kuli samochodowego haka, czyli przed ostatecznym zamocowaniem (zabezpieczeniem) przy użyciu dźwigni zamykającej. Jednorazowo będzie można przewieźć za jego pomocą 3 rowery, chociaż planowana jest opcja dodania uchwytu na jeszcze jeden rower.

Przy montażu jednośladów pomocne mają być specjalne odłączalne uchwyty. Mocowanie kół ułatwiać będą natomiast odpowiednio długie paski zabezpieczające. Co istotne, sprzęt jest kompatybilny również z rowerami o dużych kołach.

Bagażnik przeszedł już crash-test i uzyskał certyfikat TÜV. Premiera Thule VeloCompact 926 planowana jest na marzec 2015 r.

Thule_VeloCompact_02_-_Eurobike_2014.jpg


Komentarze