Wady i zalety uchwytów rowerowych montowanych na tylnej klapie

Nowości

Uchwyt rowerowy na tylną klapę


UCHWYTY ROWEROWE NA TYLNĄ KLAPĘ
Tego typu uchwyty możecie zamontować sami bez większego problemu, również założenie rowerów nikomu nie sprawi kłopotu. Komfort jazdy jest dużo lepszy niż w przypadku gdy swoje dwa kółka przewozicie na dachu.

Warto zwrócić uwagę na istotną kwestię, mianowicie przewożąc rowery na tylnej klapie, macie możliwość przetransportowania na miejsce wypoczynku wakacyjnego dodatkowo kajak czy zamontowania boksu dachowego, do którego spakujemy mnóstwo bagaży.

Jednak na tylne uchwyty rowerowe nie każdy może sobie pozwolić. Głównie ze względu na fakt, że tego typu sprzęt pasuje do wybranych modeli aut, a w przypadku zamontowania rowerów na tylną klapę mamy utrudniony dostęp do bagażnika oraz ograniczoną widoczność.

Musicie pamiętać też, że konieczne jest dokupienie listwy oświetleniowej , tablicy rejestracyjnej i zamontowanie gniazda.Dodatkowo przed założeniem uchwytu należy go odpowiednio wyregulować i ustawić.

Wadą transportu rowerów na tylnej klapie bagażnika jest prawdopodobieństwo uszkodzenia tylnej klapy i szyby. Niestety polskie dziurawe drogi pozostawiają wiele do życzenia.
Jeśli chodzi o opory powietrza to okazuje się, że są one większe niż w przypadku tych montowanych na dachu. Udowodnili  to niemieccy inżynierowie z firmy ADAC.

ClipON

W nastepnym tygodniu "prześwietlimy" uchwyty rowerowe montowane na haku.


Komentarze