Jak uporządkować i zorganizować przestrzeń w garażu

Porady

Produkty do przechowywania sprzętów w garażu

Przymusowy pobyt w domach wielu z nas postanowiło wykorzystać na uporządkowanie miejsc, na które zazwyczaj brakuje nam czasu. Zaglądamy więc na poddasze, do piwnicy czy garażu. Po paru minutach przeglądania wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego, narzędzi ogrodowych i remontowych, zabytkowych sprzętów i całej masy innych mniej lub bardziej potrzebnych szpargałów, najczęściej dochodzimy do wniosku, że rzeczy mamy zdecydowanie za dużo, a miejsca na ich przechowywanie zdecydowanie za mało.

O ile drobny sprzęt przyjdzie nam łatwo schować do różnorakich pudeł i pojemników, większym wyzwaniem mogą okazać się rowery, deski do surfowania, box dachowy czy zwykła drabina.

1200x900-01.jpg

Jako że, w garażu zawsze jest za ciasno, a w piwnicy zawsze brakuje miejsca, warto wykorzystać dodatkowa przestrzeń jaką dają ściany i sufit.

Żeby nieco ułatwić Wam uporządkowanie przestrzeni w waszych garażach, prezentujemy kilka pomysłowych rozwiązań, które posiadającym rowery, platformy rowerowe, boxy dachowe czy kajaki, na pewno okażą wręcz niezbędne.

Przechowywanie pod sufitem

Wbrew pozorom, po zaparkowaniu samochodu w garażu, to właśnie pod sufitem mamy najwięcej wolnej przestrzeni do wykorzystania. Jeśli posiadamy podłużny i dość obszerny gabarytowo sprzęt taki jak box dachowy, kajak, deska surfingowa, wiosła czy sprzęt kitesurfingowy, warto zaopatrzyć się w wieszak sufitowy Taurus BoxLift.

Ten niezwykle minimalistyczny i prosty w obsłudze uchwyt zaskoczy Was swoją wytrzymałością. Z powodzeniem zapniemy w niego sprzęty o wadze do 100 kg. Specjalna, opatentowana klamra jest niezwykle wytrzymała, a przy tym obsługiwać ją można zaledwie jedną ręką – zarówno przy jej zaciąganiu, jak i zwalnianiu. Taśmy wieszaka montuje się do sufitu za pomocą kołków będących na wyposażeniu zestawu i pasujących do standardowej struktury sufitów.

 f7c2fab2c43c3b7bd320be4e957e8f6e.jpg

Przechowywanie sprzętu na uchwycie ściennym

Tam, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy powierzchni, ściana na całej swojej wysokości, stanowi doskonałe miejsce do zawieszenia różnego rodzaju sprzętów. Zamiast opierać rowery jeden o drugi, opierać o ścianę drabinę czy narty, możemy skorzystać ze składanego uchwytu ściennego marki Menabo model 207.

Zgodnie z zaleceniami producenta, wieszak ścienny udźwignie ciężar do 50 kg i jest rekomendowany do sprzętów takich jak rowery, drabiny czy boxy dachowe w ustawieniu bocznym. Dodatkowo, w zastawie znajduje się specjalna taśma zabezpieczająca ładunek, zestaw do montażu, a sam wieszak w miejscu styku z ładunkiem pokryty jest elastyczną gumą, zapobiegającą ewentualnym otarciom.

image2.png

Firma Taurus pomyślała też w swojej ofercie o uchwycie dedykowanym popularnym platformom rowerowym. Wprawdzie, w większości bagażniki rowerowe montowane na hak można prosto złożyć i finalnie zajmują tyle co podróżna walizka, niemniej również możemy je z powodzeniem powiesić na specjalnym uchwycie Menabo model 826

Co istotne, sam wieszak zajmuje bardzo niewiele miejsca, jest wytrzymały i daje nam możliwość zainstalowania bagażnika rowerowego montowanego na hak zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej, w zależności od naszych preferencji i dostępnego miejsca.

image3.png

Pokrowce na box dachowy i rowery

Pamiętajmy na koniec o właściwym zabezpieczeniu naszego sprzętu i zaopatrzeniu go w funkcjonalne pokrowce. Pokrowiec na box dachowy w odpowiednio dobranym rozmiarze, zapobiegnie ewentualnym otarciom i przerysowaniom, a także zabezpieczy płaskie powierzchnie boxa przez osiadaniem kurzu. Dostępne rozmiary kompatybilne z poszczególnymi modelami boxów znajdziecie tu: Taurus Pokrowiec na boxa S/M.

4d1f87ed6bdd089f47097c6f9d4874d5.jpg.png

Podobnie w przypadku rowerów, często przechodząc obok nich zdarza nam się o nie zahaczać i potykać. Nakładając na nie pokrowce, chronimy więc nie tylko rowery, ale i siebie, sprawiając jednocześnie, że przestrzeń w której je przechowujemy od razu wydaje się być bardziej uporządkowana. Sprawdź: Taurus pokrowiec na rower 200x110cm

 


Komentarze