Adam Bielecki został Ambasadorem marki profesjonalnych rowerów BMC Switzerland

Wiadomości i wydarzenia

Adam Bielecki, dzięki nieposkromionemu optymizmowi, zamiłowaniu do sportu i stawianiu sobie ambitnych wyzwań może być wzorem do naśladowania. Te cechy zaimponowały firmie Taurus, jako generalnemu dystrybutorowi marki rowerów BMC Switzerland, i sprawiły, że Adam Bielecki został oficjalnym Ambasadorem rowerów BMC - Bicycle Manufacturing Company – szwajcarskiego producenta rowerów, który zaliczany jest do grupy światowych liderów rynku rowerowego.

IMG_1920s.jpg

Adam Bielecki – himalaista, alpinista, taternik i podróżnik i…kolarz.

Adam Bielecki to jeden z najlepszych polskich himalaistów, alpinista, taternik i podróżnik, a od niedawna także kolarz. Wspina się w górach od 20 lat. Był liderem kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. W 2017 r. ukazała się jego pierwsza książka pt. „Spod zamarzniętych powiek”. Wszystkie te osiągnięcia wzbudzają podziw, a także inspirują i udowadniają, jak wiele potrafi Człowiek, który ma pasję i nosi w sobie ducha odkrywcy.

BMC-adam-bielecki1.jpg

Wspólne wartości, pasje i otwartość na drugiego człowieka.

Dziś, z dumą informujemy, że nasze wspólne wartości oraz wciągające rozmowy przyniosły owoce w postaci rozpoczęcia współpracy BMC z Adamem. Ten Sportowiec ujął nas wartościami, jakimi kieruje się w życiu, czyli otwartością na drugiego człowieka, umiejętnością wytrwałego dążenia do celu i podróżowania oraz wytyczania nowych kierunków rozwoju. Od marca br. nową pasją Adama jest jazda na rowerze typu gravel. Tak bardzo się wkręcił, że po tygodniu zrobił swoją pierwszą „życiówkę” na rowerze - 100km, a zaraz potem wziął udział w rowerowym maratonie Wisła1200, który polega na przejechaniu 1200 km wzdłuż Wisły – od źródeł na Baraniej Górze do ujścia w Gdańsku.

Dzięki wytrwałości i postawionemu celowi dojazdu do mety w ciągu 200h, ukończył maraton w imponującym czasie 132 godzin. Sukces ten zmotywował go do dalszego rozwoju w „rowerowym” kierunku. Dodatkowo, regularne treningi na jednośladzie pomagają Adamowi wzmocnić mięśnie nóg i budują bazę tlenową, czyli wytrzymałość długotrwałą, która bezpośrednio przekłada się, na możliwości wydolnościowe Adama w górach wysokich.

BMC-adam-bielecki-2.jpg

Adam Bielecki jeździ na gravelu, dlaczego akurat BMC?

BMC, czyli Bicycle Manufacturing Company to, w prostym tłumaczeniu, „rowerowa manufaktura”. Słowem: grupa rowerowych przyjaciół. To nie kolejny gigant branży, a ta wyjątkowość stanowi o jego sile. Team BMC pracuje w oparciu o system kluczowych wartości: prosto, fachowo i z pasją – dokładnie te cechy sprawiły, że ścieżki BMC i Adama Bieleckiego się zetknęły. Wiemy, że Adam starannie dobiera sobie partnerów biznesowych. Są to manufaktury z historią, które doceniają rzemiosło na najwyższym poziomie. Tym bardziej jest nam miło, że możemy towarzyszyć Adamowi w jego rowerowej pasji, jaką jest gravel.

BMC-adam-bielecki-4.jpg

Wiemy, że odpowiedni sprzęt pomaga czerpać więcej radości ze sportu, a także pozwala osiągać lepsze wyniki. Po długiej i merytorycznej konsultacji Adam wybrał dla siebie 2 rowery:

Te dwa modele rowerów doskonale się uzupełniają. BMC URS 01 TWO charakteryzuje się geometrią zoptymalizowaną pod kątem agresywnego stylu jazdy po szutrowych drogach i gwarantuje wysoki poziom komfortu jazdy, który jest nieoceniony w trakcie zawodów na długich dystansach. Natomiast BMC Roadmachine ONE wspiera Adama w treningach wytrzymałościowo-siłowych, pod kątem uzyskania szybkości podczas uprawiania wspinaczki wysokogórskiej.

BMC-adam-bielecki-5.jpg

Bikefitting - największa efektywność i pełen komfort jazdy na rowerze.

W ramach naszej współpracy Adam planuje dokonać profesjonalnego bikefittingu w jednym z naszych BMC LAB-ów. Taki zabieg sprawi, że rower będzie idealnie dopasowany do kolarza i ergonomiczny. To zaś wzmaga bezpieczeństwo, pozwala czerpać większą przyjemność z jazdy i unikać kontuzji co przekłada się finalnie na lepsze osiągi sportowe.

Oprócz rowerów, himalaista został wyposażony również w strój kolarski w barwach BMC, a także może liczyć na merytoryczne wsparcie GVT BMC 3 Soft - najbardziej utytułowanej, profesjonalnej drużyny triathlonowej w Polsce.

Współpraca BMC Switzerland z Adamem Bieleckim bardzo nas ekscytuje. Planujemy długoterminowo razem się rozwijać i zdobywać szczyty. Te sportowe, lecz także biznesowe.

W założeniach na kolejne lata mamy pogłębienie kooperacji o inne, równie ciekawe, obszary scalające idee odkrywania wspólnie z firmą Taurus… gdziekolwiek jedziesz.

BMC-adam-bielecki-3.jpg


Komentarze