Agnieszka Jarecka srebrną medalistką mistrzostw Europy w bikejoringu

Wiadomości i wydarzenia

Pod koniec ubiegłego miesiąca (25-28 października 2018 r.) w szwedzkiej miejscowości Nybro odbyły się mistrzostwa Europy IFSS w psich zaprzęgach. Srebrny medal wywalczyła Polka – Agnieszka Jarecka, która startowała na rowerze górskim z serii BMC Teamelite. Zawodniczka bierze też udział w projekcie #OdkrywcyTaurus.

Agnieszka_Jarecka_ze_srebrnym_medalem_mistrzostw_Europy_w_bikejoringu_2018_01.jpg

Zawody odbyły się w szwedzkim parku i kompleksie sportowym Svartbäcksmåla. W mistrzostwach Europy uczestniczyło w sumie blisko 400 zawodników z różnych krajów.

Agnieszka Jarecka broniła tytułu mistrzyni Europy w bikejoringu. Trasa w Szwecji liczyła 4,8 km i była łatwa pod względem technicznym, ale wymagała sporej siły fizycznej. Jak tłumaczy polska zawodniczka, trasę ustalono tak, aby nie było ani chwili na odpoczynek.

Agnieszka_Jarecka_ze_srebrnym_medalem_mistrzostw_Europy_w_bikejoringu_2018_03.jpg

Wystartowałam ze swoim 3-letnim psem Aspenem. Na końcowy wynik składa się łączny czas z dwóch dni, starty są indywidualne – co 1 minutę. Po pierwszym dniu zajmowałam 1. miejsce z minimalną przewagą 0,2 sekundy nad Norweżką i 4 sekundami nad Szwedką. Plan na drugi dzień to utrzymać pierwszą pozycję. W piątek było trochę chłodniej. Przejazd bezbłędny, czas poprawiony o 3 sekundy. Niestety, Norweżka poprawiła swój czas jeszcze bardziej i lądujemy na 2. pozycji. Jest kolejny medal w bikejoringu dla Polski, tym razem srebrny” – relacjonuje wicemistrzyni Europy.

Polka wzięła też udział w starcie psich zaprzęgów, gdzie razem z 4 pasami zajęła ostatecznie 8. pozycję.


Komentarze