Boxy dachowe Yakima SkyBox oraz Yakima GrandTour– doskonała jakość w rozsądnej cenie.

Wiadomości i wydarzenia

Nowość w ofercie Taurus. Starannie wybrane boxy na dach znanej i cenionej amerykańskiej marki Yakima. Jesteśmy dumni z tego, że możemy je mieć w swoim portfolio, na wyłączność na polskim rynku. Boxy na dach od lat stanowią rdzeń działalności firmy Taurus – polskiego producenta i dystrybutora bagażników na rowery, narty i, oczywiście, boxów dachowych

Obie serie boxów dachowych Yakima: SkyBox i GrandTour są bestsellerami na amerykańskim i australijskim rynku.

Uważamy, że mają wyjątkową wartość w swojej cenie. Z rozmów z naszymi Klientami wiemy, że zależy Wam na tym by produkty tego typu były funkcjonalne i ciche. Boxy dachowe Yakima są odpowiedzią na Wasze potrzeby. Tworzone są w oparciu o wieloletnie doświadczenie inżynierów Yakima, którzy dokładają najwyższej staranności, by były wytrzymałe, komfortowe w użytkowaniu, aerodynamiczne i… ponadczasowo piękne.

Tej jesieni wprowadziliśmy na polski rynek dokładnie trzy boxy na dach Yakima:

Linia SkyBox zapewnia doskonałą funkcjonalność, świetny wygląd (pokrywa o strukturze karbonu) i aerodynamikę.

Linia GrandTour zaś cechuje się jeszcze prostszym w formie designem. Ma ultragładką powierzchnię i połyskujący czarny kolor, który doskonale wygląda na każdym samochodzie. GrandTour jest dodatkowo wyposażony w specjalny system, który eliminuje możliwość niedokładnego zamocowania boxa na belkach bagażnika bazowego, co jeszcze bardziej podwyższa stopień bezpieczeństwa jego używania podczas jazdy.

Yakima-GrandTour-saute.jpg

Cichy box dachowy – co to oznacza w praktyce?

Ideą firmy Yakima od zawsze było tworzenie najcichszych i najbardziej aerodynamicznych akcesoriów samochodowych, ułatwiających podróżowanie z różnego rodzaju sprzętem np. sportowym.

Jeżeli kiedykolwiek miałeś okazję używać boxa dachowego, z pewnością wiesz, że jego obecność na dachu może powodować szum, „gwizdanie” lub inne dźwięki, które usłyszysz wewnątrz pojazdu. Jazda w takiej atmosferze może być męcząca, szczególnie wtedy, gdy masz przed sobą dłuższą trasę autostradą. Yakimie udało się zaprojektować swoje boxy dachowe tak, aby zminimalizować generowanie jakichkolwiek dźwięków. Aerodynamika tych kufrów dachowych została wzniesiona na wyższy poziom.

Inspiracją do wprowadzenia do naszej oferty najcichszych boxów dachowych Yakima SkyBox i GrandTour był pozytywny odbiór na rynku produktu Whispbar.

Whispbar-wb7521.jpg

Dokładnie chodzi o box dachowy Whispbar W752, który jest starszym bratem Yakima GrandTour. WhispBar W752 był w sprzedaży w branży boxów dachowych na polskim rynku. Cieszył się dużą popularnością i opinią najcichszego boxa o wspaniałej aerodynamice. Odkąd marka Yakima przejęła firmę WhispBar zaczęła prace nad dodatkowym ulepszeniem boxa Whispbar, który został tak znakomicie odebrany przez konsumentów.

Prace te doprowadziły do powstania jego następcy, jakim jest Yakima GrandTour. W porównaniu do swojego poprzednika został wyposażony w dodatkowe cechy:

Box dachowy Yakima GrandTour – najważniejsze zalety boxa.

Yakima GrandTour oferuje najlepsze w swojej klasie funkcje, m.in. takie jak pokrętło momentu obrotowego, które eliminuje możliwość niedokładnego zamocowania boxa na belkach bagażnika bazowego. Innymi słowy: wskaźnik siły mocowania klika, gdy box dachowy jest przymocowany odpowiednio mocno. To samo pokrętło jest również w pełni zdejmowane (chowane przy zamku). To sprawia, że w pełni wykorzystasz spłaszczoną podłogę i uzyskasz maksymalną wewnętrzną przestrzeń użytkową, która jest jednocześnie łatwiejsza do zagospodarowania.

Pojemność boxa na dach GrandTour 16 to aż 450 l. Taki litraż pozwala na wygodną podróż ze sprzętem biwakowym lub narciarskim dla paczki znajomych lub całej rodziny. Wejdą do niego narty lub snowboardy o długości do 180 cm. Maksymalna ładowność boxa wynosi 75 kg.

Box dachowy Yakima GrandTour jest otwierany obustronnie, byś mógł pakować się jeszcze swobodniej. Posiada wewnętrzne usztywnienia konstrukcji. Dzięki temu jest wytrzymały i pozwala swobodnie unosić lub zamykać pokrywę jedną ręką.

Bezpieczeństwa bagażu strzeże czteropunktowy zamek bezpieczeństwa. Jeśli któryś z zintegrowanych punktów zaczepienia jest niedomknięty, system nie pozwoli na wyciągnięcie kluczyka. To da Ci pewność, że bagaże i akcesoria spakowane do boxa są odpowiednio chronione.

Web_Use_-_png-GrandTour.png

Tę samą pojemność, co GrandTour 16 (450 litrów) oferuje też Yakima SkyBox 16, lecz jego pokrywa ma karbonowe wykończenie i inny kształt.

Zgodnie z hasłem Yakima: „Zabierz znajomych do samochodu, a swój sprzęt do SkyBox”, box dachowy Yakima SkyBox umożliwi Ci komfortowe podróżowanie z całą rodziną lub paczką znajomych. Yakima SkyBox to nowość na polskim rynku. Nie miały, tak jak GrandTour, swojego poprzednika.

Linia kufrów na dach Yakima SkyBox oferuje dwie pojemności: SkyBox 16, który mieści 450 L bagaży i SkyBox 18 oferujący aż 510 L przestrzeni bagażowej.

Boxy na dach z linii SkyBox wyróżniają się ponadczasową linią i pokrywą o strukturze włókna węglowego w kolorze głębokiej czerni. To sprawia, że doskonale prezentują się na każdym samochodzie, również tym klasy premium. Za tę wyjątkową prezencję odpowiadają również trwałe materiały wysokiej jakości i solidna konstrukcja.

Yakima-SkyBox-karbon.jpg

Warto zaznaczyć, że boxy SkyBox są produkowane w USA, tak samo jak GrandTour, natomiast wykonano je w 80% z materiału pochodzącego z recyklingu. Ten fakt z pewnością ucieszy wszystkie osoby świadome tego, że wspólnie powinniśmy dbać o zrównoważone gospodarowanie zasobami.

Linia boksów dachowych SkyBox jest zaprojektowana, jak na Yakimę przystało, z najwyższą starannością w kontekście aerodynamiki. Kształt tych kufrów na dach pozwala maksymalnie zmniejszyć opór powietrza i szum wiatru, więc są ciche.

System montażowy boxów Yakima Sky Box i Yakima GrandTour jest wszechstronny i pasuje do większości belek bagażników bazowych, o różnym przekroju. Natomiast rekomendujemy użycie dedykowanych belek bagażnika bazowego firmy Yakima. Jaki jest powód? O tym niżej.

Web_Use_-_png-03_GrandTour_Yakima_Lifestyle.png

Aerodynamiczny box na dach a belki bagażnika bazowego Yakima.

Dziesięć lat badań w zakresie rozwiązań projektowych i aerodynamiki pojazdów zaowocowało faktem, że produkty Yakima minimalizują hałas powodowany przez wiatr i redukują opory powietrza.

Aby zachować wysoki stopień aerodynamiki boxa dachowego należy go połączyć belkami bagażnika bazowego, który stawia również jak najmniejszy opór w trakcie jazdy autem. Bagażnik bazowy, zwany również dachowym jest niezbędną bazą do zamontowania boxa. Jest bezpośrednim łącznikiem między dachem auta a bagażnikiem, dlatego powinien być solidny i niezawodny. Boxy i belki bazowe Yakima zapewniają te cechy z wartością dodaną jaką są doskonałe parametry aerodynamiczne, maksymalnie redukujące opory powietrza. Ich konstrukcja jest oparta o kształt skrzydła samolotu. Oznacza to, że w porównaniu do innych marek, są one w stanie zapewnić najcichszą możliwą jazdę oraz najbardziej efektywne zużycie paliwa.

Web_Use_-_jpg-RedwoodsBike-28.jpg

Belki bagażnika bazowego Yakima dostępne są w trzech wariantach:

Wszystkie serie belek bazowych Yakima są dostępne w kolorze srebrnym i czarnym, który jest raczej niespotykany na polskim rynku bagażników bazowych. Pomyśl, jak dobrze będzie prezentował się czarny box w połączeniu z czarnymi belkami…To w kwestii estetyki.

Wiemy już, jak wielkie znaczenie w motoryzacji ma aerodynamika. Jako Taurus – doświadczony producent i dystrybutor doceniamy tę cechę. Co nie oznacza, że na niej poprzestajemy. Rozwijamy się stawiając sobie i naszym Partnerom coraz wyższe wymagania. Jak wspomnieliśmy, wprowadzenie na polski rynek boxów dachowych amerykańskiej firmy Yakima jest odpowiedzią na potrzeby naszych Klientów, którzy szukają boxów dachowych najwyższej jakości i jednocześnie cichych, co ma ogromne znaczenie w długiej trasie.

Web_Use_-_jpg-SmokiesFamilyCamp-52.jpg

Boxy Yakima SkyBox oraz GrandTour wejdą do naszej stałej oferty na kolejne sezony. Mam nadzieję, że spotkają się z pozytywnym odbiorem polskich konsumentów. Na rynku amerykańskim są już dostępne od kilku lat i cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Możliwe jest, że w kolejnych latach uzupełnimy naszą ofertę o pozostałe boxy na dach z portfolio Yakima. Na ten moment ograniczamy się do najpopularniejszych.

Coraz więcej mamy w Polsce autostrad, coraz więcej podróżujemy samochodem uniezależniając się od ofert biur podróży. Bardzo nas to cieszy, że wyjazdy Polaków są planowane świadomie i stale poszerza się grono podróżników stawiających na aktywny wypoczynek. Niezmiennie chcemy Ciebie wspierać w realizacji Twoich wyjazdów na weekend lub urlop bez kompromisów. Staramy się, byś mógł zabrać w podróż wszystkie akcesoria, które pozwolą Tobie spędzać czas wolny w sposób, o jakim zamarzysz. Gdziekolwiek jedziesz.


Komentarze