„Odkrywcy Taurus” mają lepiej

Wiadomości i wydarzenia

Poznają świat, inspirują innych do odkrywania nowych zakątków, nie wyobrażają sobie życia bez aktywnego spędzania czasu. Promowanie takiego stylu to idea, która przyświecała przy tworzeniu tego wyjątkowego projektu. Jego celem jest wsparcie podróżniczych pasji, aktywnych form wypoczynku oraz realizacji amatorskich wyzwań sportowych. Co ważne, Odkrywcą może zostać każdy!

DSC09782_01.jpg 

PODĄŻANIE WŁASNYMI ŚCIEŻKAMI

To jedna z cech, które charakteryzują Odkrywców. Samodzielnie planują swoje wyprawy w nieznane, aby móc odkrywać nowe miejsca. Zwiedzają nie tylko Polskę, ale także inne kraje. Podróżują na wiele sposobów – samochodem osobowym, vanem, promem, rowerem, czy pieszo. Aktywne spędzanie czasu to dla nich chleb powszedni i coś, bez czego wręcz nie wyobrażają sobie życia. Czasem wędrują sami, ale zdecydowanie częściej dzielą swoje pasje z rodziną oraz przyjaciółmi. Podróże dostarczają im wielu przygód, emocji i nowych doświadczeń. 

WYPRAWY 2019 – PODSUMOWANIE LATA

To pierwszy sezon z Odkrywcami Taurus. Co ważne, program nie skończył się wraz z ostatnim dniem wakacji – trwa nadal i będzie rozwijany! W tym roku do projektu dołączyli pierwsi Odkrywcy, którzy zwiedzili różne zakątki Europy. 

Norweskie bezdroża 

Agnieszka i Maciej Stromczyńscy przez 3 tygodnie podróżowali po Norwegii. Przejechali ją z południa na północ, zatrzymując się i biwakując dokładnie tam, gdzie mieli ochotę. Wchodzili na lodowce i podziwiali surowe krajobrazy, przemierzając najpiękniejsze trasy widokowe. Głównym celem wyprawy był Nort Cup – najbardziej wysunięty na północ punkt w Europie. 

Więcej o wyprawie w artykule Odkrywcy Taurus na norweskich bezdrożach.

3.jpg

Kolarska wyprawa do krainy Giro d’Italia 

Pokonanie tras na rowerze szosowym, które zasłynęły z włoskiego wyścigu, było dla Roberta Senczka i jego przyjaciół niezwykłym wyzwaniem. Walka z własnymi słabościami oraz przeciwnościami pojawiającymi się po drodze (m.in. zmienne warunki pogodowe, objazdy) kosztowała ich wiele wysiłku, jednak satysfakcja po 5 bardzo aktywnych dniach we Włoskich Alpach nie miała sobie równych. 

Więcej o wyprawie w artykule Wyprawa szosowa do krainy Giro d'Italia.

0IMG_20190624_175705.jpg

Szwecja na rowerach

Wyprawa rowerowa Adama Nowaka z rodziną i przyjaciółmi (w sumie 10 osób) po szwedzkim Archipelagu Blekinge była równie emocjonująca. Dla niektórych jej członków – głównie tych najmłodszych w wieku 7, 9 i 10 lat, stanowiła przygodę życia. Uczestnicy przejechali 220 km w 17 dni, biwakując codziennie w innej lokalizacji.

Więcej o wyprawie w artykule Rowerem przez Archipelag Blekinge.

0DSC09467.jpg

Odkrywcy zwiedzali także inne regiony Europy, nocowali pod Mont Blanc, podziwiali widoki w okolicy Jeziora Garda, szusowali w Dolomitach, podróżowali rowerem wzdłuż Balatonu, zwiedzając okoliczne miejscowości.  

Nie zabrakło także wypraw krajowych od Półwyspu Helskiego, przez Mazury, Jurę Krakowsko-Częstochowską, Sudety, Beskidy, aż po Tatry. Jedna z nich miała charakter charytatywny. Michał Tor oraz Natalia Pypeć przejechali wzdłuż polskiego wybrzeża z zachodu na wschód, aby promować aktywny wypoczynek, zdrowy styl życia i przede wszystkim wspomóc leczenie chorego Miłosza. 

BYCZY SPRZĘT

Organizacja wyprawy to jedno, ale niemal na każdą z nich trzeba zabrać sprzęt, który umożliwi spakowanie niezbędnego ekwipunku np. rowerów, czy innych bagaży, które nie zmieszczą się w samochodzie. W tegorocznych letnich wyprawach Odkrywcy korzystali z produktów zaoferowanych przez firmę Taurus – przewozili akcesoria kampingowe w boxach dachowych Taurus Adventure 630 i Taurus Adventure 480, transportowali rowery przy pomocy platformy rowerowej Yakima JustClick oraz uchwytów rowerowych. 

4.jpg 

ODKRYWCY MAJĄ KORZYŚCI

Oprócz tych dostarczanych bezpośrednio podczas wypraw – przygód, emocji, zdobywania wiedzy, są także inne, a w tym m.in.:

Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich udogodnień, wystarczy zarejestrować się na https://www.odkrywcytaurus.pl. Na stronie Odkrywcy Taurus mogą również zgłosić swoją planowaną wyprawę. Najciekawsze z nich, po indywidualnych uzgodnieniach mają szansę otrzymać szersze wsparcie w zakresie sprzętu. Akcja prowadzona jest na stronie internetowej oraz w 11 autoryzowanych salonach stacjonarnych Taurus.

Jeżeli lubisz styl życia Odkrywców, dołącz do społeczności, korzystaj z przywilejów i inspiruj innych swoimi działaniami!


Komentarze