Taurus Kreidler MTB Team w Polkowicach i Kluszkowcach

Wiadomości i wydarzenia

W ubiegły weekend kolarze zespołu Taurus Kreidler MTB Team wzięli udział w wyścigach, które odbyły się w Polkowicach oraz Kluszkowcach. Tomasz Dygacz i Mateusz Zoń zajęli miejsca na podium. W obu przypadkach były to drugie miejsca na dystansie Mega.

VII Polkowicki Maraton Rowerowy MTB

Tomasz_Dygacz_01_-_VII_Polkowicki_Maraton_Rowerowy_MTB_fot._archiwum_prywatne.jpg

W sobotę (14 maja br.) w Polkowicach na dystansie Mega (60 km) startował Tomasz Dygacz. Zawodnik Taurus Kreidler MTB Racing Team był 2., a wyprzedził go jedynie Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB).

„Pogoda nie zapowiadała się zbyt dobrze, ale po dotarciu na miejsce przywitał nas błękit nieba i świecące słońce. Na starcie było kilku znanych zawodników, co zaowocowało dobrym sprawdzianem formy. Jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca i myślę, że w przyszłym roku również wystartuję w tym maratonie” – relacjonuje Tomasz Dygacz.

Tomasz_Dygacz_02_-_VII_Polkowicki_Maraton_Rowerowy_MTB_fot._archiwum_prywatne.jpg

Cyklokarpaty w Kluszkowcach

Dzień później (15 maja br.) w Kluszkowcach odbył się natomiast wyścig z serii Cyklokarpaty. Na linii startu pojawił się m.in. Mateusz Zoń. Na dystansie Mega (53 km) kolarz Taurus Kreidler MTB Team zajął 2. pozycję. Wygrał Karol Rożek (AGH Cycling Team).

„Była to prawdziwa górska trasa, taka jaką kiedyś robił Grzegorz Golonko na swoich maratonach. Na trasie było wszystko, począwszy od podjazdów o różnym nachyleniu, po konkretne podjazdy w terenie – zarówno te siłowe, jak i techniczne. Kończąc na zjazdach, które chyba mnie najbardziej zaskoczyły, brawo dla organizatora za odwagę! Tak trzymać, bo takich maratonów brakuje, a idąc na łatwiznę nie podniesiemy swoich poziomów sportowych” – komentuje Mateusz Zoń.


Komentarze