Taurus Kreidler MTB Team wygrywa kolejne wyścigi

Wiadomości i wydarzenia

W trakcie ostatniego weekendu odbyły się wyścigi w Sosnowcu (Bike Atelier XC) oraz Spytkowicach (Puchar Szlaku Solnego) – w obu najlepszy był Tomasz Dygacz z Taurus Kreidler MTB Team.

W sobotę (28 maja br.) w Sosnowcu zorganizowano pierwszą edycję wyścigu Bike Atelier XC. Startujący mieli do pokonania 5 okrążeń o długości 3,2 km – runda obfitowała w liczne zjazdy i podjazdy, a sam wyścig charakteryzował się dużą intensywnością. Zawodnik Taurus Kreidler MTB Team wygrał z przewagą aż 22 sekund.

„Wyścig w Sosnowcu poszedł po mojej myśli. Od startu pojechałem mocno i już na pierwszej rundzie udało mi się zrobić kilkusekundową przewagę nad resztą stawki. Dalsza rozsądna jazda pozwoliła mi dowieść zwycięstwo do mety. Wyścig był dość krótki i trwał 45 minut – szczerze powiedziawszy, miałem mały niedosyt ścigania” – relacjonuje Tomasz Dygacz.

Dzień później (29 maja br.) w Spytkowicach odbył się natomiast inauguracyjny wyścig tegorocznego Pucharu Szlaku Solnego. Także tam Tomasz Dygacz okazał się bezkonkurencyjny.

„Trasa była ciężka, a prażące słońce tylko zwiększało poziom trudności. Start był spokojny ze względu na respekt do trasy, mimo to po pierwszej rundzie zostałem sam z trójką kolegów. Gdy na przedostatnim okrążeniu nadarzyła się okazja, postanowiłem zaatakować. Opłaciło się – na metę przyjechałem jako pierwszy” – dodaje kolarz Taurus Kreidler MTB Team.

Tomasz_Dygacz_-_Puchar_Szlaku_Solnego_w_Spytkowicach_2016_fot._archiwum_prywatne.jpg

 


Komentarze