Bagażnik Taurus Basic i niełatwa wyprawa

Wiadomości i wydarzenia

W ramach testów terenowych z początkiem lipca br. platforma do przewozu rowerów Taurus Basic (w wersji pozwalającej na transport 3 jednośladów) wyruszyła w podróż na Suwalszczyznę, wioząc łącznie właśnie trzy rowery, w tym jeden dziecięcy.

Bagaznik_Taurus_Basic_i_nielatwa_wyprawa_01.jpg

Niby to nie koniec świata, ale jakość połączenia ze Śląskiem tego pięknego zakątka Polski jeszcze wiele lat pozostawiać będzie wiele do życzenia… Droga trwała więc aż 9 godzin, przerywana była wielokrotnymi postojami – bo pić, bo jeść, bo inne problemy, kto z dziećmi podróżuje, ten wie ;-).

Jak podróż przetrwał Taurus Basic? W trakcie jazdy był praktycznie niezauważalny, nie ograniczał prędkości (w tych niewielu miejscach, gdzie można ją było rozwinąć…), nie wpływał negatywnie na widoczność z tyłu. I co bardzo ważne – w czasie przystanków umożliwiał nieograniczony dostęp do bagażnika, za sprawą mechanizmu odchylania za pomocą pedału. Z jego obsługą pod pełnym obciążeniem radziła sobie bez problemu nawet wątła kobieta.

Bagaznik_Taurus_Basic_i_nielatwa_wyprawa_02.jpg

Podczas tygodniowego pobytu procedura zdejmowania i ponownego montażu rowerów na platformie powtarzana była co najmniej kilkukrotnie, za każdym razem szybko i sprawnie. Ze względu na wycieczkę samochodową na Litwę chwilowemu demontażowi musiała ulec również sama platforma. Co istotne, operacja ta oraz ponowny montaż nie wymagają posiadania dodatkowych narzędzi i nie przysparzają żadnych problemów, nawet osobie, która na co dzień z techniką ma niewiele wspólnego.

Bagaznik_Taurus_Basic_i_nielatwa_wyprawa_03.jpg

Podsumowując, platforma Taurus Basic to bardzo wygodny sposób transportu rowerów, zwłaszcza na długich trasach. To również bagażnik w bardzo dobrej cenie. Jest wyposażony we wszystko, co proponują w tego typu rozwiązaniach znane zachodnie marki, i jest od nich znacznie tańszy. Wady? Nie składa się i zajmuje sporo miejsca w garażu. Żadnych użytkowych wad podczas podróży nie stwierdzono.

Więcej informacji nt. platform rowerowych Taurus Basic można znaleźć tutaj.


Komentarze