O firmie

Blisko 30 lat obecności na rynku, na koncie wiele produktów z sukcesem wprowadzonych na rynek – to polska firma TAURUS, od ponad dwóch dekad zdecydowany lider branży nad Wisłą. Profil jej działalności określa proste hasło – „Gdziekolwiek jedziesz…”.

Taurus Mikołów

TAURUS zajmuje się zarówno produkcją bagażników, jak i dystrybucją tego typu urządzeń, a w zasadzie wszelkiego rodzaju przystawek, które mogą być niezbędne do przewozu wszystkiego, co potrzebne do pracy czy wypoczynku. Jest m.in. generalnym przedstawicielem w Polsce marek WHISPBAR oraz KAMEI. Z początkiem 2014 roku firma wprowadziła do kraju rowery niemieckiej marki KREIDLER. Rok później została natomiast oficjalnym dystrybutorem szwajcarskich rowerów BMC.

Najważniejszą częścią oferty firmy TAURUS są uchwyty i bagażniki, w tym m.in. bagażniki bazowe, boxy dachowe oraz bagażniki i uchwyty do transportu rowerów, nart, łódek i kajaków. Przedsiębiorstwo specjalizuje się również w dystrybucji łańcuchów śniegowych i rowerów. Asortyment dopełniają haki, przyczepy oraz alkomaty.

Poza sprzętem marki TAURUS, w ofercie znajdują się produkty wielu znanych i renomowanych firm, m.in. AURILIS, CAM, KOENIG, MENABO, PEWAG, THULE, WESTFALIA oraz WEISSENFELS.

Główna siedziba firmy mieści się w Mikołowie (Górny Śląsk). W ostatnich latach otwarto również dwie filie w Warszawie, a od września 2015 r. działa kolejna - w Sopocie.  Produkty marki TAURUS znaleźć można jednak właściwie w każdym regionie Polski – sprzęt dostępny jest bowiem także w mocno rozwiniętej sieci sklepów partnerskich.