Taurus Strike 440 – nowe boxy dachowe polskiej marki

Informacje prasowe

Na rynku pojawiły się nowe boxy dachowe polskiej firmy Taurus. Modele Taurus Strike 440 wyróżniają się aerodynamiczną konstrukcją, unikalnym designem oraz rozwiązaniami technologicznymi, które zapewniają odpowiedni poziom komfortu i bezpieczeństwa. Producent wskazuje, że bagażniki zaprojektowano z dużą dbałością o szczegóły oraz optymalne dostosowanie do potrzeb użytkowników.

Zdjecie_ilustracyjne_01_mat._pras..jpg

Boxy dachowe Taurus Strike 440 to jedna z tegorocznych nowości, które wprowadziła na rynek polska firma Taurus, znana przede wszystkim z produkcji i dystrybucji boxów dachowych oraz uchwytów do samochodowego przewozu sprzętu specjalistycznego. Modele Strike to kolejna – obok serii Adventure, Altro, Easy i Xtreme – propozycja Taurusa w segmencie boxów dachowych.

Bezkompromisowy design Taurus Strike 440

W trakcie projektowania nowego boxa dachowego zdecydowano się na zastosowanie unikalnych rozwiązań designerskich. Jak tłumaczy producent, bagażnik charakteryzuje się smukłymi kształtami oraz obniżoną podłogą. W konsekwencji Taurus Strike 440 w bardziej spójny sposób komponuje się z częścią dachową samochodu.

Taurus_Strike_440_01_mat._pras..jpg

Strike to dogłębnie przemyślana konstrukcja – rezultat naszej wieloletniej obecności w branży oraz wsłuchiwania się w potrzeby klientów. Efektem jest stylowy i opływowy box dachowy, pasujący wizualnie do zdecydowanej większości współczesnych samochodów. Bagażnik jest dostępny obecnie w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej lub szarej nardo. Jego konstrukcja nie tylko nadaje dodatkowej elegancji, ale wpływa również pozytywnie na właściwości aerodynamiczne, co jest istotne ze względu na poziom zużycia paliwa” – wyjaśnia manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

Jak podkreśla Robert Senczek, w tylnej części boxa umieszczono również dyfuzory, dzięki którym zmniejszają się opory powietrza w trakcie jazdy. Cała konstrukcja jest stworzona z wytrzymałego tworzywa ABS.

Zdjecie_ilustracyjne_02_mat._pras..jpg

Bezpiecznie i komfortowo

Kolejnym priorytetem dla projektantów były kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Producent zaznacza, że finalnie postanowiono wykorzystać cały szereg rozwiązań technologicznych, które ułatwiają korzystanie z boxa i odpowiednio zabezpieczają transport bagaży.

Taurus_Strike_440_03_mat._pras..jpg

Montaż bagażnika jest prosty i szybki. Za pomocą innowacyjnego rozwiązania – Jaw System – wystarczy tutaj jedno kliknięcie. Taurus Strike 440 wykorzystuje również system obustronnego otwierania, dzięki czemu użytkownik ma swobodniejszy dostęp do wnętrza. Model ten pozwala też, w przypadku większości samochodów, na pełne otwarcie klapy bagażnika samochodowego. Co ważne, nowe boxy są kompatybilne ze zdecydowaną większością bagażników bazowych” – dodaje Robert Senczek.

Nowe boxy wyposażono również m.in. w trzypunktowy zamek centralny oraz specjalny system blokowania klucza, które chronią sprzęt przed kradzieżą. Zabezpieczone są także przewożone bagaże – można je bowiem zamocować przy użyciu wewnętrznych taśm będących na wyposażeniu boxów z rodziny Taurus. Spełnianie standardów bezpieczeństwa przez nowe bagażniki potwierdza dodatkowo atest TÜV.

Taurus_Strike_440_02_mat._pras..jpg

Ładowność bagażników Taurus Strike 440 to 75 kg, a pojemność wynosi 440 l. Boxy są objęte 5-letnią gwarancją producenta, którą można przedłużyć dodatkowo o kolejny rok. Sugerowana cena bagażnika to 1649 zł.

Dane techniczne:

Więcej informacji nt. boxów dachowych Taurus Strike 440 oraz innych bagażników marki Taurus można znaleźć tutaj.

Informacja prasowa: Taurus Strike 440 – nowe boxy dachowe polskiej marki (PDF)

Materiały prasowe (ZIP)


Komentarze