Jak dobrać łańcuch śniegowy i na co zwrócić uwagę

Porady

Zima to dodatkowe utrudnienia dla kierowców – warunki drogowe często są bardzo niesprzyjające, szczególnie w regionach górskich. W skrajnych warunkach pomóc mogą tylko łańcuchy śniegowe, w które jak radzą eksperci, warto jest zaopatrzyć się odpowiednio wcześniej.

 

taurus-artykul-ekspercki-lancuchy-infografika-01-19.11.19.jpg


Jak dobrać łańcuchy śniegowe oraz jak ich używać?

jak_dobrac_lancuchy.jpg

O czym należy pamiętać

2016_Zima_Rodzina_Taurus_Adventure_7.jpg

Uwaga, ważne informacje przy doborze łańcuchów śniegowych!

Przed dokonaniem zakupu łańcuchów upewnij się, że instrukcja samochodu nie zabrania montażu tradycyjnych łańcuchów na kole Twojego samochodu. W dzisiejszych czasach istotne jest dobieranie łańcuchów zgodnie z marką i modelem samochodu, nie po rozmiarach opon. Często jest tak, że producenci samochodów do jednego modelu samochodu przypisują kilka rozmiarów opon. Zdarza się, że na te w największym rozmiarze nie można założyć klasycznych łańcuchów (z obręczą wewnętrzną).

Konsekwencją założenia nieprawidłowych łańcuchów może być uszkodzenie samego łańcucha, ale też np. wewnętrznej części nadkola, zerwanie czujnika ABS’u, uszkodzenie przewodów hamulcowych, czy elementów zawieszenia.

Warto zwrócić uwagę na fakt różnej numeracji łańcuchów u różnych producentów. Do każdego numeru (np. grupa 90, grupa 73) przypisanych jest kilkanaście rozmiarów opon, które wielkościowo mogą się pokrywać, choć są to łańcuchy różnych firm.

Do samochodów osobowych dedykowane łańcuchy mają wielkość ogniwek w przedziale od 7 – 12 mm, a do samochodów terenowych, dostawczych, SUV , VAN w przedziale 12 – 16 mm.

W razie wątpliwości

Zapraszamy na www.lancuchy.pl, gdzie prawidłowo dobierzesz łańcuchy.
 
Taurus_Diament_9_mm_4.jpg

Wypożycz łańcuch śniegowy

Zazwyczaj łańcuchy śniegowe używa się sporadycznie. Często jednak po kupnie łańcuchów nie pojawia się okazja by je wykorzystać, w efekcie świeżo zakupiony łańcuch śniegowy czeka w pudełku w nienaruszonym stanie.

Jeśli planujemy kilkudniowy wyjazd w góry, a chcemy odpowiednio się zabezpieczyć, rozsądnym wyjściem jest wypożyczenie łańcuchów, a po powrocie ich zwrot. Unikniemy wówczas sytuacji gdzie łańcuch używany kilka dni w roku, leży w pudełku przez resztę zimy nieużywany. Jest to najlepsze wyjście pod kątem ekonomicznym.

Zapraszamy do skorzystania z wypożyczalni łańcuchów śniegowych.

będąca efektem współpracy zarówno producentów łańcuchów, jak i samochodów.


Komentarze