Kolejny złoty medal Agnieszki Jareckiej

Wiadomości i wydarzenia

Agnieszka Jarecka dołączyła do listy swoich sukcesów sportowych kolejny tytuł mistrzyni świata. W położonej we francuskich Alpach miejscowości Bessans w ostatni weekend odbyły się mistrzostwa świata psich zaprzęgów IFSS w warunkach śnieżnych. Polska zawodniczka, która bierze też udział w projekcie #OdkrywcyTaurus, okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła złoty medal.

Kolejny_zloty_medal_Agnieszki_Jareckiej_01.jpg

Mistrzostwa odbyły się w dniach od 30 stycznia do 2 lutego 2019 r. Polka wywalczyła 1. miejsce w skijoringu – jeździe na nartach biegowych z psami. Razem z 7-letnim Kodim oraz 2-letnim Fido pokonała liczącą 13 km trasę w 29 minut i 16 sekund. Miejsca na podium zajęły też Maija Nivala (Finlandia) oraz Karoline Conradi Oksnevad (Norwegia).

Kolejny_zloty_medal_Agnieszki_Jareckiej_02.jpg

W trakcie całych mistrzostw warunki pogodowe były bardzo trudne. Rywalizację szczególnie mocno utrudniały duże ilości śniegu oraz wiatr.

Psy, z którymi startowała polska mistrzyni, to wyróżniające się siłą i szybkością psy zaprzęgowe rasy greyster/eurodog.

Kolejny_zloty_medal_Agnieszki_Jareckiej_03.jpg

Złoty medal to kolejny z wielu już sukcesów Agnieszki Jareckiej w zawodach mistrzowskiej rangi. W 2015 r. została wicemistrzynią świata w skikjoringu. Na swoim koncie ma też tytuły mistrzyni świata (2015), wicemistrzyni świata (2018), a także brązowy medal (2017) w bikejoringu (jazda na rowerze górskim z psem). W swojej kolekcji posiada także 8 medali mistrzostw Europy w skijoringu i bikejoringu.


Komentarze